CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Paypal Günlük Ticaret Hacmi Rekoru Kırdı

paypal, Paypal Günlük Ticaret Hacmi Rekoru Kırdı

Paypal tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto hacmi konusunda en yüksek seviyeye ulaşılmış oldu.

Paypal’da rekordan bir gün evvel 100 milyon doların üzerinde işlem yapılırken, Nomic’in verilerine göre dün 242 milyon dolarlık işlemle rekor kırıldı.

Bitcoin’in değeri de 42 bin dolar seviyesinden neredeyse 30 bin dolara kadar gerilemişti. Ancak BTC kayıplarının bir kısmını toparlamayı başardı ve 35 bin dolara kadar tekrar yükseldi. PayPal’ın rekor haberiyle birlikte, bu toparlanma işlemi daha hızlı biçimde gerçekleşti.

Kripto topluluğu, işlem hacminin bu denli yükselmesinin sebeplerini ve ayrıntılarını merak etmeye başladılar. Ancak Paypal, henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil.

PayPal Rekor Kırdı

PayPal platformundaki alım satım dalgalanması, Bitcoin’in düşüşünden faydalanmak isteyen kurumların bir eseri olabilir. Zira kriptonun değerinin düşmesi yatırımcılar için altın bir fırsat niteliğinde.

Elias Simon tarafından yapılan araştırma, 1000’den fazla Bitcoin tutan BTC cüzdan adreslerinin, varlığın fiyatındaki düşüşe rağmen büyümeye devam ettiğini gösterdi.

Elias, bu adreslerin öncekinden daha hızlı büyüdüğünü fark etti. 1 BTC’den daha az tutan hesapların çoğu düşüşteydi, bu da perakende yatırımcıların çoğunun hisse senetlerini piyasa döndüğü anda sattığı anlamına geliyor.

Ancak büyük yatırımcılar bu durumu, Bitcoin’e daha fazla yatırım yapabilmek için bir fırsat olarak görüyorlar. Paypal verileri bunu doğruluyor.

Diğer kripto paralar da bu gelişmelerin ardından yükselme yaşadılar. Stellar ve HEX, en yüksek kazanç sağlayan kripto paralar arasında yer aldı. Bu iki kripto para son 24 saat içerisinde %15 oranında artış gösterdiler.

Kripto paraların piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesinden düşerek 900 milyar dolara kadar gerilemişti. Ancak şimdi ise tekrardan bir yükseliş söz konusu ve 1 trilyon dolar seviyesi geri alınmış durumda.

Kripto paralarda ciddi tasfiye işlemlerinin de gerçekleştiğini belirtmek gerekiyor. Son 24 saat içerisinde 3 milyar dolarlık bir kripto para tasfiye işlemi gerçekleştiği belirtiliyor.

Bu durum kripto paralarda yeni bir düzetmenin başlangıcı olabilecek nitelikte. Bu nedenle dikkatli olmakta yarar var. Ancak kripto paraların değerinin düşüşü, yeni yatırımların da ortaya çıkmasına sebebiyet verdiğinden, tersi bir durumun yaşanması da ihtimaller arasında yer alıyor. Paypal verileri bunun ilk işareti olabilir.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

Hindistan ‘ın Bitcoin Yasakları Neden Etkisiz Kalıyor?

Buğra ÇAĞLAR

Ethereum’un Çöküşü, Merkeziyetsiz Finans Uygulamalarını Vurdu!

Doğan Şahin

Piyasadaki Aktif Bitcoin Miktarı 3 Yılın Rekorunu Kırdı

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku