a
coinnet

Polygon (MATIC) Yakında 5 Dolara Ulaşabilecek Mi?

coinnet
coinnet

Polygon (MATIC), Polygon Network’ün yerel kripto para birimidir. 2019 yılında bir ERC-20 tokenı olarak piyasaya sürülmüştür. Eskiden MATIC Network olarak bilinen Polygon, bir proof-of-stake konsensüs mekanizması kullanan katman-2 blok zinciridir.

Polygon Polygon Ağında birincil ödeme kripto para birimi ve yönetişim kripto para birimi olarak hizmet vermektedir. Kullanıcılar MATIC tokenlerini işlem ücreti olarak kullanmaktadır. Ayrıca ağ üzerinde oy hakkı kazanmaktadır. Çekirdek Polygon yazılım geliştirme kiti (SDK), Ethereum blok zinciriyle birlikte çalışabilen ve uyumlu olan merkezi olmayan yan zincirlerin oluşturulmasına ve geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Önemli ölçüde, bu Ethereum ölçeklendirme blok zinciri, blok zinciri ekosisteminde sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesini (zkEVM) başlatmaya hazırdır.

Polygon (MATIC) 2023 Fiyat Tahmini

Polygon verilerine göre düşen kanal olarak da bilinen azalan bir kanal formasyon mevcut durumda. Alçalan bir kanal iki paralel trend çizgisinden oluşur. En yüksek seviyeleri birleştiren üst trend çizgisi ve en düşük seviyeleri birleştiren alt trend çizgisi paralel olarak aşağıya doğru uzanır. Bu formasyon düşüş piyasasının karakteristik özelliğidir.

Şu anda Polygon 1,22$ aralığındadır. Formasyon devam ettiği takdirde MATIC’in fiyatı 1,2530 $ ve 1,5534 $ direnç seviyelerine ulaşabilir. Trend tersine dönerse, MATIC’ın fiyatı 0,9408 $ ‘a düşebilir.

Polygon Destek ve Direnç Seviyeleri

Polygon (MATIC) verileri Polygon’un geçtiğimiz ay boyunca yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteriyor. Bu eğilim devam ettiği takdirde Polygon boğalarla birlikte koşarak direnç seviyesi olan 1,5848 doları aşabilir. Buna göre, yatırımcılar kriptoya karşı dönerse Polygon fiyatı düşüş sinyali olan 0,6852 $ ‘a düşebilir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2023 – RVOL, MA, ve RSI

Polygon’un tüccarlar için mevcut işlem hacmi bir önceki hacme kıyasla belirli süre içerisinde değişmiştir. Şu anda MATIC’ın RVOL’ü kesme çizgisinin altında yer almaktadır. Bu da mevcut trenddeki zayıf katılımcıları gösteriyor.

MATIC fiyatı 50 MA’nın (kısa vadeli) altındadır. Dolayısıyla şu anda MATIC düşüş eğilimindedir. MATIC’in herhangi bir zamanda tersine dönme olasılığı vardır.

Bu arada, MATIC’ın göreceli güç endeksi (RSI) 48,09 seviyesindedir. Bu durum MATIC’in ne aşırı alım ne de aşırı satım durumunda olduğu anlamına gelir. Ancak bu önümüzdeki günlerde MATIC’te büyük bir fiyat dönüşü yaşanabileceği anlamına geliyor. Dolayısıyla tüccarların dikkatli ticaret yapması gerekir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2023 – ADX, RVI

Polygon Ortalama Yön Endeksi (ADX) genişleyen fiyat aralığı değerlerinin ortalamasıdır. Bu sistem, ADX ile DMI göstergelerini kullanarak pozitif ve negatif yönlerdeki fiyat hareketinin gücünü ölçmeye çalışır.

Polygon’un ADX’i 21.3924 aralığında yer almaktadır. Bu nedenle zayıf bir eğilime işaret etmektedir.

Polygon’un Göreceli Volatilite Endeksi (RVI). RVI, fiyat değişikliklerinden ziyade belirli bir süre boyunca fiyat değişikliklerinin sabit sapmasını ölçer. MATIC’in RVI’sı 50’nin üzerindedir ve yüksek oynaklığa işaret eder.

MATIC’in BTC ve ETH ile Karşılaştırılması

ETH, BTC ve MATIC’in benzer bir eğilim içinde hareket ettiği yorumu yapılabilir. Bu durum BTC fiyatı arttığında ya da azaldığında, ETH ve MATIC fiyatının da sırasıyla arttığını veya azaldığını gösterir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2024-2030

Fiyatlar tahmin edilirken hacim değişiklikleri, fiyat varyasyonları, piyasa döngüleri ve benzer kripto paralar dahil olmak üzere çok sayıda faktör dikkate alınır. Polygon için 2024 ve 2030 yılları arasındaki fiyatı tahmin edelim.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2024
Düşen fiyat hareketi momentumda tamamen yavaşlar ve trend tersine dönerse, PolygoN muhtemelen 2024 yılına kadar 10 $ ‘a ulaşabilir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2025
Ağdaki birkaç yükseltme ile Polygon yükseliş yörüngesine girebilir. Kripto para büyük yatırımcıların dikkatini çekerse, Polygon 2025 yılına kadar 15 $ ‘a ulaşabilir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2026
Polygon ana direnç seviyelerini korur ve önümüzdeki 3 yıl boyunca yatırımcılar arasında daha iyi bir yatırım seçeneği olarak kabul görmeye devam ederse, MATIC 19 $ ‘a yükselecektir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2027
Polygon ana direnç seviyelerini korur ve önümüzdeki 4 yıl boyunca yatırımcılar arasında daha iyi bir yatırım seçeneği olarak kabul görmeye devam ederse, MATIC 25 $ ‘a ulaşacaktır.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2028
Polygon ana direnç seviyelerini korur ve önümüzdeki 5 yıl boyunca yatırımcılar arasında daha iyi bir yatırım seçeneği olarak kabul görmeye devam ederse, MATIC 31 $ ‘a yükselecektir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2029
Polygon önümüzdeki 6 yıl boyunca daha iyi bir yatırım seçeneği olarak güçlü bir duruş sergilerse, önemli fiyat rallilerine tanık olabilir. Böylece, 2029 yılına kadar MATIC 39$’a ulaşacaktır.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2030
Yatırımcılar Polygon’a yakın durur ve bahislerini oynamaya devam ederse, büyük artışlara tanık olacaktır. MATIC 2030 yılına kadar 50 dolara ulaşabilir.

Sonuç
Polygon ağındaki sürekli iyileştirmelerle, 2023’ün MATIC için iyi bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla Polygon için 2023 yılı yükseliş fiyat tahmini $1.5848’dır. Öte yandan, Polygon’un 2023 için düşüş fiyatı tahmini $0.6852’dır.

Ayrıca, Polygon ekosistemindeki gelişmeler ve yükseltmelerle birlikte Polygon’un performansı çok yakında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,92 $’ın üzerine çıkacaktır. Fakat yatırımcılar MATIC’in 2023 yılında iyi bir yatırım olduğuna inanırlarsa 5 dolara da ulaşabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.