a

Ripple CTO’su, XRPL Vakfı’na Bağış Edilecek Olan 30 Milyar Token Teklifini Reddetti

coinnet
coinnet

Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple’ın emanette tutulan tokenleri hakkında konuştu. CTO, XRP topluluğuna fayda sağlamak için XRP Ledger Foundation’a (XRPLF) bağışlamasını savunan bir teklife yanıt verdi. 

Öneri, Ripple’ın emanetindeki kilitli XRP tokenlerinin XRPLF ile daha iyi kullanılacağına inanan Anodos Finance’in kurucu ortağı Panos Mekras’tan kaynaklandı.

Ripple CTO’su Teklifi Kabul Etmedi

Özellikle Mekras, Ripple’ın XRPL’ye bağışta bulunmasını önerdi. Böylece ekip onu yönetebilir. XRP ekosistemini geliştirmek için hibeler, pazarlama, eğitim kampanyaları ve diğer çabalar gibi çeşitli girişimlere tokenleri tahsis edebilir.

Ek olarak Mekras, Ripple’ın 10 milyardan fazla XRP’yi elinde tutmasının artık gerekli olmayabileceğini savundu. Ripple API’den gelen son veriler, firmanın 40,1 milyar XRP’ye sahip olduğunu gösteriyor.

Buna cevaben, Ripple CTO’su David Schwartz, teklifin yürütülmesinin mümkün olmadığını iddia etti. Schwartz, XRP’yi başka bir varlığa aktarmanın ve sorumlu kullanım beklemenin gerçekçi olmadığını vurguladı.

Dahası, Schwartz, geleceğin öngörülemeyen doğası nedeniyle uygun kısıtlamaların tasarlanmasının zorluğuna dikkat çekti. Öte yandan Schwartz, XRP topluluğunun üyelerini, sağduyuyu sağlamak için kontrolü sürdürmenin sonuçlarını düşünmeye teşvik etti: “Akıl sağlığını sağlamak için kontrolü elinde tutsaydık, ne başarırdık?” yorumunu yaptı.

Bu arada, X kullanıcısı Bay CleanX, dağıtım için potansiyel bir yol olarak ön madenciliği önerdi. Ancak Ripple yöneticisi, böyle bir kavramın madencilik mekanizmalarından yoksun olan XRP’nin doğasıyla uyumlu olmadığını açıkladı

Buna paralel olarak Schwartz, Ripple’ın XRP’nin dağıtım sürecinde karşılaştığı zorlukları kabul ederek, başlangıçta beklenenden daha karmaşık olduğunu kanıtladı.

Diğer topluluk üyeleri, Schwartz’ın XRP tokenlerini emanette dağıtmak için verimli bir yol olmadığı görüşüne de karşı çıktı. X kullanıcısı Drew Surmenian, girişimi denetlemek ve XRP yanlısı geliştirme çabaları için hibe sağlamak için bağımsız bir temel kurmayı önerdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.