a
coinnet

Ripple Hacmi, Piyasadaki Düşüşe Rağmen Yüzede 103 Arttı

coinnet
coinnet

Son 24 ve 36 saat içinde kripto paralar ani bir düşüş yaşadı. Amerika’daki veri ve ardından satış ile beraber kayıplar derinleşti. Ancak bazı majör altcoinler ise, hacimleriyle dikkat çekti. Ripple hacmi olağan dışı bir hareketlilik yaşadı.

Daha geniş kripto para piyasası şu anda önemli bir satışla karşı karşıya kladı. Bu oynaklığın ortasında, XRP ticaret hacminde %103 oranında bir artış gördü.

Ripple Hacmi Yüzde 100’ün Üzerinde

Mevcut satış, birçok kripto para birimi için acımasız oldu. Kısa bir sürede önemli bir değer sildi. CoinGlass verilerine göre, satış, son 24 saatte 410 milyon dolarlık tasfiyeyle sonuçlandı. Nisan ortasından bu yana en yüksek tasfiye görüldü.

CoinMarketCap verilerine göre, XRP hacmi son 24 saatte iki kattan fazla artarak 2,21 milyar dolara ulaştı. Yatırımcılar arasında artan ilgi ve aktiviteyi gösterdi. %103’lük bu hacim artışı, daha geniş pazar kargaşasının ortasında XRP’ye artan ilgiyi yansıtıyor.

Amerika’daki Veriler Endişeyi Artırdı

Yatırımcıların Mayıs ayı için güçlü bir tarım dışı maaş bordrosu sayısını değerlendirmeleriyle, Federal Rezerv’in faiz oranlarını tahmin edildiği kadar hızlı düşürmeyebileceği endişesini artırdıkça tüm kripto piyasası Cuma günü düştü.

Tarım dışı maaş bordroları, Nisan ayındaki 175.000’den Mayıs ayında 272.000 arttı ve tahmini 190.000’i aştı. Ancak işsizlik oranı Ocak 2022’den bu yana ilk kez %4’e yükseldi.

Birçok yatırımcı, Cuma günkü raporun iş piyasasının ve ekonominin yavaşladığını göstereceğini ve Fed’i para politikasını kolaylaştırmaya ve faiz oranlarını düşürmeye ikna edeceğini umuyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.