a

Ripple Yönetim Kurulu Üyesi, Cyberstalking Suçlamalarından Tutuklandı

Popüler kripto para şirketlerinde çalışan kişilerle ilgili yasal sorunlar devam ediyor. Bu seferki olay, Ripple şirketinin yönetim kurulu üyesi ile ilgiliydi. Ripple yönetim kurulu üyesi cyberstalking suçlamasıyla tutuklandı.

Ripple yönetim kurulu üyesi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın dostu olan Ken Kurson, cyberstalking (siber taciz) suçlamalarından ötürü tutuklandı. New York Times’a göre Kurson, eski karısı da dahil olmak üzere toplam beş kurbanı takip etti ve taciz etti.

İddialara göre Kurson, boşanmasının ardından, boşanmasının suçlusu olarak gördüğü eski karısının arkadaşına karşı oldukça acımasız bir tavır takındı. Kurson eski karısının arkadaşının çalıştığı hastaneyle iletişim kurmak için çeşitli takma adlar kullandı. Yine bu hastaneye çeşitli e-postalar göndererek, bu kişinin patronuyla aşk yaşadığı iddialarını ortaya attı. Kurson ayrıca, olumsuz Yelp incelemeleri, tehdit e-postaları ve hastane çalışanlarının telefonlarına anonim aramalar gerçekleştirerek olayları farklı bir boyuta taşıdı.

Kurson’un tacizine uğrayan kadın, işinden kovulan başka bir kadına karşı da aynı taktikleri kullandığını iddia etti. Suç duyurusunda diğer kurbanın da Kurson’un eski karısı olduğu belirtildi.

Dava ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn’de yer alan avukatlık bürosunun kamu yolsuzluk birimi ilgileniyor. Bir yargıç, duruşma tarihine kadar Kurson’un serbest kalmasına hükmetti.

Trump Ailesi İle Yakınlığı Biliniyor

Kurson, Donald Trump’ın damadı Jared Kushner’ın yakın arkadaşı olarak biliniyor. Kushner, 2013’te The New York Observer’ın sahibi olduğu sırada Kurson’u baş editör olarak atamıştı.

2018’de Trump yönetimi, Kurson’a Ulusal Beşeri Bilimler Vakfı’nın yönetim kurulunda bir koltuk teklif etti. Federal Soruşturma Bürosu tarafından yapılan rutin bir geçmiş kontrolünden sonra, Kurson değerlendirmeden çekildi.

Kurson, 2017 yılının başlarında Ripple yönetim kuruluna katıldı. Duyuru, Kurson’un şirketteki ilk yatırımcılardan biri olduğunu vurguladı.

Kaynak: CryptoPotato

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.