a
NFT

Sam Bankman Fried Kongre Önünde İfade Verecek

coinnet
coinnet

FTX alacaklıları ve yatırımcıları yakın zamanda, eski büyük patron olan Sam Bankman Fried’in kripto para borsası platformunun çöküşünde neyin yanlış gittiğini açıklamasını dinleme şansına sahip olabilirler. Bu durum Bankman Fried’in 13 Aralık’ta ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından yapılacak bir duruşmaya katılmaya ve ifade vermeye istekli olduğuna dair yaptığı son açıklamayla bağlantılı. Bu konuşma kamuoyunu herhangi bir yanlış yapmadığına ikna etmek için yapılan bir tanıtım gösterisinden daha fazlası olduğunu kanıtladığı takdirde gerçekleşebilir.

Platformun İflas başvurusunun ardından, komite başkanı Maxine Waters’ın FTX kurucusuna, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin ani patlamasıyla sonuçlanan olaylara ışık tutması adına bir panel duruşmasına katılması için davet gönderdiği hatırlanabilir.

Waters Twitter’da: “FTX’te yaşananlarla ilgili tartışmalarınızda samimi olduğunuz için teşekkür ederiz. Kamuoyuyla konuşma isteğiniz, şirketin müşterilerine ve yatırımcılarına yardımcı olacaktır. Bu amaçla, ayın 13’ündeki duruşmamıza katılmanızı memnuniyetle karşılayacağız” şeklinde konuştu. Bankman Fried ise Twitter davetine kibarca yanıt verdi ve duruşmanın daha verimli geçmesi için işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Eski FTX CEO’su; “Olanları öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi tamamladıktan sonra, komite önüne çıkıp açıklama yapmanın benim görevim olduğunu hissediyorum” Sözlerine yer verdi.

SBF soğukkanlı davranıyor ve herhangi bir yasal taahhüt altına girmekten kaçınıyor. SBF duruşmaya katılmaya davet edildiği tarihte bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinden emin olmadığını söyledi. Ancak gerçekleşmesi halinde hikâyenin kendi tarafını anlatmak için orada olacağının garantisini verdi.

Bankman Fried geçtiğimiz hafta verdiği bir dizi mülakatta, yatırımcıların ve alacaklıların milyarlarca dolar kaybetmesine neden olan şirketinin sürpriz çöküşüne yol açan koşulları ağırlaştırmış olabilecek her türlü hileli faaliyete karıştığı konusunu ise reddetti.

Bu Durum FTX Müşterileri İçin Bir Umut Noktası mı?

Başarısız kripto platformunu çevreleyen tüm olumsuzluklar karşısında müşteriler çok uzun zaman önce kilitlenmiş olan fonlarını geri alma fırsatına sahip olabilir. Kısa bir süre önce, şirketin Japon iştiraki para çekme hizmetlerinin yeniden başlatılmasına yönelik planlarını duyurdu. Bu planlarda FTX ticaretinin yeni yönetim ekibi tarafından onaylandığını söyledi.

FTX Japan, müşterilerinin varlıklarını yeniden kazanmalarına yönelik çalışmalarında ilerlemeye devam ederken kontrolleri, güvenliği, denetimi, incelemeleri ve mutabakatları dikkate aldığını da ekledi. Bu girişim başarılı olursa, yatırımcıların kripto borsası çöktüğünde kaybettikleri para miktarını geri almamaları her zaman norm olduğu için benzersiz bir gelişme olacaktır. Bunun yanı sıra kripto topluluğu Kongre duruşmasını ve Bankman Fried’in yatırımcıların parasının durumu hakkında ne söyleyeceğini bekliyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.