a

SEC Binance’e Dava Açtıktan Sonra Şimdi Coinbase’e Dava Açıyor

coinnet
coinnet

Şok edici bir gelişme olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Binance ‘e dava açtıktan 24 saat sonra ABD ‘nin büyük kripto para borsalarından Coinbase ‘e karşı yasal işlem başlattı. SEC Coinbase ‘in menkul kıymet piyasaları için bir ifşa planından kaçındığını ve en az 2019 yılına kadar uzanan bir ihlal olan kayıtsız bir komisyoncu olarak faaliyet gösterdiğini iddia ediyor.

Coinbase

Rahatsız edici bir şekilde düzenleyicinin davası Coinbase ‘in Binance ‘e karşı açılan son davada da yer alan Cardano token ADA da dahil olmak üzere kayıtsız menkul kıymetler sattığını iddia ediyor. SEC ‘in dosyasına göre ADA, Cardano, IOHK ve Emurgo tarafından özellikle de ADA ‘nın ilk satışından bu yana kamuya açıklanan bilgiler nedeniyle bir menkul kıymet olarak kabul ediliyor.

Dava Cardano tokenını 2021 yılının mart ayından sonra satın alanlar da dahil olmak üzere ADA sahiplerinin bunu Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo ‘ya yapılan bir yatırım olarak görmeye yönlendirildiğini savunuyor. Bu token sahipleri platformun geliştirme çabalarından kâr elde etmeyi de umuyordu. Ayrıca yatırımları için daha sonra da talep ve değer artışı bekliyorlardı.

Haberler Cardano tokenını hemen etkiledi ve ayrıca dakikalar içerisinde fiyatında hızlı bir düşüşe neden oldu. Halka açık bir şirket olan Coinbase haberlerin çıkmasıyla birlikte önemli bir piyasa türbülansı yaşadı. COIN sembolü altında listelenen hisseleri Amerikan borsasındaki piyasa öncesi işlemlerde %15 ‘in üzerinde düştü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.