a

Shiba Inu Fiyatı Neden Düştü? İşte Tüm Detaylar

coinnet
coinnet

Geçtiğimiz hafta Shibarium blok zincirinin beta sürümünün piyasaya sürülmesine olan heyecan, Shiba Inu ‘nun (SHIB) Discord kanalındaki üst düzey topluluk üyesinin kod tabanına ilişkin endişelerini dile getirmesiyle birlikte bugün ani bir şekilde duraklama yaşadı.

Bunun yanı sıra Shibarium beta test ağının mevcut bir blok zinciriyle aynı zincir kimliğine sahip olduğu konusuna dikkat çekildi. Sonuç olarak Shiba Inu fiyatı yaşanan olumsuz durumdan dolayı son 24 saat içerisinde %10 düştü. Katman 2 ölçeklendirme ve veri ile darboğazları azaltmaya yardımcı olan katman 1 protokollerinin üzerine inşa edilen bir dizi zincir dışı sistemdir (ayrı blok zincirleri).

Topluluk üyesi olan Steve, uygun zincir kimliğine sahip olmanın bir Blockchain’i dağıtan herhangi bir Blockchain geliştiricisi için gereklilik olduğunu ifade etti. Ayrıca zincirin işleyişinde bozulma ve karışıklığa yol açabileceği için mevcut bir kimliğin kullanılmasına karşı uyarıda bulunda. Ek olarak Shibarium Testnet’in neden Renia Testnet’in genesis dosyasını zincir kimliğini değiştirmeden aldığını da sorguladı.

Topluluk Üyeleri Endişelerini Dile Getirdi

Geliştiriciler de dahil olmak üzere topluluk üyeleri endişelerini dile getirme konusunda gecikmedi. Discord kanalındaki JesusM, geçen aydan kalma bir zincir çatallanmasına dair hiçbir kanıtın olmadığını belirtti. Üstelik çatallanma ve yerleşik yazılım üzerine inşa etmenin açık ve özgür yazılımın (FOSS) ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Başka bir ağ doğrulayıcısı olan Justinlime, beta sürümünden bazı kodlar uyarlanmış olsa dahi bunun tüm kod tabanının kullanıldığı anlamına gelmediğini belirtti ve bu düşünceyi tekrarladı. Bu durumun hiçbir değişiklik yapılmadan doğrudan bir çatallanma olduğuna dair şüphelerini belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.