CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Shopify ‘ın CEO’su DeFi Ekosistemi İçin Topluluğa Danıştı

Shopify, Shopify ‘ın CEO’su DeFi Ekosistemi İçin Topluluğa Danıştı

Tobi Lutke(Shopify’ın CEO’su), şirketin DeFi ekosistemin de nasıl bir yol izleyebileceğini topluluğa sordu. NFT’ler, yeild farming ve aracısız pek çok uygulamaya zemin hazırlayabilen DeFi projeleri, kullanım alanları yaygınlaştıkça, köklü platformların ve projelerin dikkatini çekiyor. Gelen yeni adımlar ile beraber teknoloji alanında çalışamalar yapan CEO’lar, vizyonlarını bu yeni alana doğru çevirmekteler.

Shopify, Shopify ‘ın CEO’su DeFi Ekosistemi İçin Topluluğa Danıştı

Dün Shopify’ın CEO’su Tobi Lutke Twitter hesabı üzerinden, topluluğa şu şekilde bir soru sordu.

Katılımcılar DeFi için yüzlerce öneride bulundu

Sorunun, Twitter üzerinde paylaşılmasının ardından, topluluk Tobi Lutke‘a yüzlerce cevap yöneltti. Eğlenceli cevaplarında yer aldığı sorular arasında, şirketin vizyonunu değiştirebilecek bazı önerilerde bulunuyor. Aave altyapısı kullanarak şirketin çalışmalar yapılabileceği öneriler arasında. Ayrıca Bitcoin Lightning ve stabilcoinler üzerinden yapılacak sistemler ile beraber pek çok farklı yeniliği de dile getiren yorumlarda bulunuyor.

Katılımcılardan bazıları, Shopify üzerinden Bitcoin için olası senaryolardan bahsetti. Lutke, şirketi için kripto paraların öncesinde kurulduğunu ve izleyeceği yol için her zaman merkezsiz bir ruhu tercih ettiğini belirtti. Merkezsiz platformlar ile beraber aradan kalkan ekstra ücretler, kullanıcılar ve satıcılar için daha uygun bir ekosistem oluşturuyor.

Bu arada, Lutke’nin tweet’i de bazı eleştiriler aldı. Tokenlaştırılmış kripto fonu Protos Asset Management’ın kurucusu Tom Kineshanko, DeFi hizmetlerini entegre etmeye çalışan merkezi bir şirketin “biraz yanlış” olduğunu söyledi. Görünüşe bakılırsa Tobi Lutke, DeFi dünyasından bir hayli etkilenmiş diyebiliriz. Merkezi olmayan bir dünyaya adım atmak için Shopify üzerinde yeni adımlar gelebilir. NFT’ler ile beraber 22 milyar dolar değerinde bir havuzun meydana gelmesi, farklı sektörlerden şirketlerin iştahını açmış durumda.

Blockhain altyapısı ile beraber bir merkezden yönetilen platformlar veya uygulamalardan ziyade, kullanıcılar topluluk tarafından kararlar alınabilen projeleri tercih ediyorlar. Kurumsal şirketler ve CEO’lar tarafından DeFi dünyasına yeni adımların gelmesinin en büyük sebebi, blockchain teknolojisi kullanarak yeni sistemler yaratmaktır. Yaklaşık 12 yıllık gelişim sürecine sahip olan blockhain ve DeFi dünyası her geçen gün gelen yeni adımlarla büyümekte.

Gündeme dair sıcak gelişmeler ve haberler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Microsoft, Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapılması için Çalışıyor

Bitcoin 60.000 Doları Geçemedi, 3.500 Dolar Düşüş Yaşandı

Benzer Yazılar

Bitcoin Fiyat Analizi: Ham Petrol Negatifteyken BTC 7.000 Dolara Dönme Peşinde

Doğan Şahin

Tim Draper: Corona Virüs Salgınının Ardından Kazanan Bitcoin Olacak

Doğan Şahin

Paypal ve Kripto Ekosistemi Arasında Derinleşen İlişki

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku