CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Microsoft, Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapılması için Çalışıyor

Microsoft, Microsoft, Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapılması için Çalışıyor

Dünyanın dev yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, kripto madenciliği için yeni bir çağ başlatmaya hazırlanıyor. Bu yeni teknolojiye göre GPU veya ASIC almak için yeterli sermayesi olmayan kişiler, kaynağı kendi beyninden elde edebilecek.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü, yazılım şirketi ile birtakım görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sonucunda ortaya çıkan belgelere göre kripto para madenciliği için beyin dalgaları kullanılması için çalışmalar başlatıldı. Bu konuda alınan patentin ismi ise “Vücut aktivite verilerini kullanan kripto para sistemi” olarak belirlendi.

Patentin içeriğinde tamamen insan vücudundan enerji elde edilmesi yer alıyor. Her doğal fiziksel aktivite sonucunda vücudun kaybettiği enerji kripto madenciliği için kullanılabilecek. Microsoft şirketinin amacı ise bu kayıp enerjinin en verimli şekilde aktarılabilmesini sağlamaktır.

Microsoft, Microsoft, Beyin Dalgalarıyla Kripto Madenciliği Yapılması için Çalışıyor
Microsoft Tarafından Önerilen Kripto Madenciliği Sistemi

Yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“Bazı geleneksel kripto para birimi sistemlerinin gerektirdiği büyük hesaplama işi yerine, kullanıcının vücut aktivitesine dayalı olarak üretilen veriler bu işe yardımcı olabilir. bu nedenle bir kullanıcı, hesaplama açısından zor olan sorunu farkında olmadan çözebilir.

Bu sistemde, vücut bilinçli veya bilinçsiz olarak bazı aktiviteler yaparken bağlanan sensörler sayesinde enerjinin farklı bir alana alınması temelinden oluşmaktadır. Bu aktiviteler içerisinde organların çalışmaları ve vücuttaki kan akışı da dahildir.

Bilgisayarlar, kripto madenciliği yapmak isteyen insanlara belirli birtakım görevler sunacaktır. Sistemin başlatılması genel vücut hareketleri ile olacak. Fakat, ödül sahibi olmak için bu görevlerin tamamlanması gerekecektir. Örneğin, sizden bu makalenin tamamını okumanız istenecek. Eğer, tamamını okumazsanız sistem yeniden başlatılacak. Detayları ise oldukça karışık bir teknoloji içeriyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Covid-19 Merkezi Olmayan Bir İş Gücüne Yol Açacak Mı?

Doğan Şahin

Thodex’in Kurucusu Faruk Fatih Özer Havalimanından Ayrılırken Görüntülendi

Buğra ÇAĞLAR

IMF: “BTC Yükselmek İstiyorsa S&P 500’le Bağını Koparmalı!”

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku