CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Düzenlemesi Konusunda Eski SEC Başkanından Uyarı Geldi

Bitcoin Düzenlemesi, Bitcoin Düzenlemesi Konusunda Eski SEC Başkanından Uyarı Geldi

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Jay Clayton, Bitcoin düzenlemesi konusunda bir uyarıda bulundu. Amerikalı bir haber kanalına konuk olan Clayton, kripto para birimleri konusuna dikkat çekti.

Kripto para birimleri, hükümetler tarafından tam anlamıyla bir düzenlemeye tabi tutulmuyor. Fakat, son zamanlarda Türkiye de dahil olmak üzere birçok hükümet bu işe el atacağını duyurdu. Eski SEC başkanının yaptığı açıklamada, ilerleyen zaman diliminde hem dolaylı yoldan hem de doğrudan yönetmeliğin el atabileceğini bildirdi.

Jay Clayton, One River Asset Management adlı bir yatırım şirketinde kripto para birimi danışmanı olarak görev yapmaktadır. Bitcoin, SEC’e tabi olmasa da düzenlemesi şart olduğunu söylüyor.

Dijital varlıklar, günümüzün önemli bir konuşulması gereken bir konusudur. Şu an bir vatandaş olarak konuşuyorum. Düzenlemelerin bu alana hem doğrudan hem de dolaylı olarak gelmesini bekliyorum. Bu düzenlemeler, bankalarda veya menkul kıymetler borsasında vergilendirme şeklinde olabilir.

Bu arada belirtmek gerekir ki, SEC’in Ripple’a dava açtığı sırada Jay Clayton başkanlık görevini yapıyordu. Davadan hemen sonra istifa etti. Görev süresi boyunca Bitcoin ve Ethereum’un asla menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğini kamuoyuna açıklamıştı. Daha sonra ise Ripple’a karşı bir duvar oldu.

Eski başkanın görev yaptığı sırada Ripple sözcüsünün açıklamaları da başkana karşıydı. Dijital varlıkları görmezden geldiğini dile getirmişti. Bitcoin düzenlemesi konusunda da eski başkanın şimdi söyledikleri örtüşüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Ripple Doğru Hamleler ile XRP Fiyatını Harekete Geçirdi

Hilal DERİN

ABD Kripto Para Endüstrisine Genel Bir Bakış

Hilal DERİN

Opera Bitcoin cüzdanı desteğine kavuşuyor

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku