CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı Düşecek mi? Altcoinler Ne Durumda?

Bitcoin fiyatı, Bitcoin Fiyatı Düşecek mi? Altcoinler Ne Durumda?

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı, 51.000 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Bu durum analistlerin gözünde bir satın alma fırsatı olarak belirdi. Daha sonra ise yükselişe başladı. Yine de 60.000 dolar seviyesini kıramadı. Direncin kırılamaması düşüş işareti olup olmadığı konusunda kafalarda bir soru işareti oluşturdu.

Bitcoin dominance’ı son 7 ayın en düşük seviyelerinde ilerliyor. Her ne kadar Bitcoin fiyatı düşüş göstermese de bu durum, altcoinleri ciddi anlamda besledi. Özellikle lider altcoin Ethereum, yeni bir zirve noktası belirledi. Fiyat 2000 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Polkadot da yükseliş kervanına katılan altcoinlerden bir tanesi. Kendisine yeni bir zirve noktası belirleyerek 46 doların üzerinde işlem gördü.

Son haftaların en çok beklenen kripto para birimi XRP de güzel bir yükseliş kaydediyor. Son 24 saat içerisinde 0.64 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar yükseliş iyi olsa da XRP için yeni bir zirve noktası belirledi cümlesini uzun bir zaman kullanamayacağız gibi görünüyor. SEC ile davası nedeniyle geçtiğimiz yıl ulaştığı 3,84 dolarlık fiyata halen daha yaklaşabilmiş değil.

Bitcoin, Hızlı Bir Hafta Geçirdi.

Bitcoin bu haftayı oldukça hareketli tamamladı. Neredeyse her gün yeni bir gündem konusu ortaya çıktı. Bu haberler öncelikle PayPal’ın müşterilerine Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmasına izin vereceğini duyurmasıyla başladı.

Haberler hız kesmeden devam etti. VISA, USDC ile işlem yapmak için Crypto.com ile anlaşmaya vardı. Dünyaca ünlü ödeme devlerinin bu şekilde işlem yapması kripto para birimlerinin geleceği için oldukça önemliydi.

Kraken Borsası’nın CEO’su Bitcoin ile ilgili bir Bugatti benzetmesi yaptı. Açıklamalarının özeti ise “İlerleyen dönemlerde 1 Bitcoin ile 1 Bugatti alınabilir.” oldu. Bunlar ve benzeri birçok haber gündemimize yansıdı. Artık Bitcoin ve diğer kripto para birimleri benimsendikçe çok da olumsuz haberler gelmiyor. Geleceğin güçlü teknolojilerinden biri olan dijital varlıklar birçok gündeme yerleşebiliyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Bithumb Bazı Ofislerini COVID-19 Sebebiyle Kapatıyor

Yavuz Cem AKYOL

WLEO – Uniswap’ta 42.000 Dolar’lık Hack Olayı… Bir Ethereum Projesi Olan WLEO Hacklendi..

Kasım ERTAŞ

Elon Musk kripto piyasasına yön veriyor…

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku