CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

XRP Coinbase Üzerinde Tekrar Listelenebilir!

Coinbase XRP, XRP Coinbase Üzerinde Tekrar Listelenebilir!

XRP ve SEC arasında yaşanan mahkeme süreci, listede üçüncü sırada oturan Ripple için büyük bir gerileme süreci başlatmıştı. Fakat XRP ‘i dava süreci içerisinde tekrar güven toplayabildi ve gücünü geri kazanmaya başladı. Bunun en büyük nedeni devam eden dava sürecine rağmen Amerika dışından çok fazla yatırımcının bulunması ile açıklanıyor. Dava süreci devam ederken, XRP ‘nin CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin SEC’e galip geleceğini söylemesinin ardından yatırımcılar için olumlu bir ortam oluşmuş durumda. Bugün ise Coinbase ‘in XRP ‘yi tekrar listeleyeceğini dair bazı paylaşımlar trend oldu.

Detaylar şu şekilde..

Coinbase XRP, XRP Coinbase Üzerinde Tekrar Listelenebilir!

Coinbase, XRP ‘yi yeniden listelemek için çalışmalara başladı

Aralık 2020’de, SEC, Ripple ve üst düzey yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i kayıtsız menkul kıymetler teklifi yapmakla suçladı. Ardından SEC tarafından dava süreci başlatıldı.

1.3 milyar dolarlık dava ile beraber, Coinbase dahil olmak üzere birçok borsa, XRP ticaretini durdururken, diğer borsalar kripto para birimini toplu olarak kaldırdı. Yatırımcıların panik halde terk etmeleri ardından, fiyatlar dip seviyelere geriledi. Dava süreci içerisinde Ripple, SEC ‘i kendisine verdiği zarardan dolayı dava ettiği bir dönemde yaşanmıştı.

Dedikoduların gündeme gelmediği sırada Krish xrp isimli bir Twitter kullanıcısının paylaşımları olaya hız kazandırdı.

Coinbase’in XRP ‘yi tekrar listelemesi halinde yasa dışı bir durum söz konusu olmayacak. Geçtiğimiz ay, SEC ve XRP durumunda olumlu bir gelişme yaşanmıştı. SEC’in Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’in kişisel finans kayıtlarını alma talebi üzerine yapılan sanal duruşmada, avukat Jeremy Hogan tarafından bazı önemli cevaplar konuşmada yer aldı.

SEC yanlışlıkla XRP alım satımını yeniden başlatan kripto para borsalarının herhangi bir yasayı ihlal etmeyeceğini belirtti.

Gelen açıklamaların ardında sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılan dedikodu trend olmayı başardı. Amerika, Avustralya ve Birleşik krallık gibi ülkelerde trendlere oturan XRP, dünya çapındaki borsalarda hareketlenmelere yol açabilir. İlerleyen dönemlerde XRP ve SEC arasındaki dava süreci kesinleştikçe, uygulanacak süreç ile beraber Ripple tekrar kaldırılan borsalarda listene bilir.

Gündeme dair sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı Düşecek mi? Altcoinler Ne Durumda?

Polkadot Fiyatı Zirveye Koşuyor!

Benzer Yazılar

FORBES: TRUMP BITCOIN RALLİSİNİ TETİKLEYEBİLİR

Doğan Şahin

Michael Saylor Bitcoin için Toplu Göçü Öngörüyor

Hilal DERİN

Yine Bitmex’te Yine Milyon Dolarlık Likidite

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku