a
coinnet

Şimdi Bitcoin Alınır Mı? BTC, Fırsat Veriyor Mu?

coinnet
coinnet

Cold Blooded Shiller olarak bilinen ünlü kripto analisti, değişken bir piyasa ortamının ortasında Bitcoin’in mevcut durumuna derinlemesine bir bakış sağladı. “Ultimate BTC Simple Bias Guide” başlıklı yorumu, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin tetiklediğini aktardı. Bitcoin alınır mı? Sorusuna yatırımcı cevap arıyor.

Son duygusal tepkileri ortaya çıkarıyor. Bu değişiklikleri yorumlamak için stratejik bir çerçeve sunuyor.

Bitcoin Alınır Mı?

Cuma günü, Bitcoin fiyatı 71.900 dolardan 68.500 dolara düştü. Bu düşüş, kripto para birimleri de dahil olmak üzere çeşitli varlık sınıflarındaki piyasa duyarlılıklarını tipik olarak etkileyen bir ekonomik veri parçası olan ABD İstihdam Durumu Özet Raporu’nun yayınlanmasıyla çakıştı. Bitcoin alınır mı?

Cold Blooded Shiller’in Bitcoin’i teknik incelemesi, son fiyat oynaklığına rağmen güçlü bir temel yükseliş trendini ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının gelecekteki hareketlerini anlamak için çok önemli olan kritik direnç ve destek seviyelerini belirler.

Bitcoin Son Durum

72.000 dolarlık fiyat seviyesi, geçen Cuma günü en son reddedilme de dahil olmak üzere Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini beş kez engelleyen büyük bir direnç olarak duruyor. Shiller, “72 bin dolarlık aralıkta direncimiz var” dedi. Bu seviyenin üzerindeki bir kırılmanın potansiyel olarak önemli bir yükseliş ivmesine yol açabileceğini belirtiyor.

Tersine, 67.000 dolarlık ve ardından 61.000 dolarlık destek seviyeleri, yükseliş senaryosunu sürdürmek için çok önemli olarak tanımlanmaktadır. Shiller, 

BTC’nin yükseliş trendini tutması gerekiyor. Eğer 67 bin dolar kaybedersek, bunun bir LH [Lower High] olarak onaylanması ve bu nedenle olumsuz piyasa koşulları devam etmesiyle bir kez daha düşüş trendinde olacağız.

Ona göre, 61.000 dolarlık daha fazla kayıp, daha geniş bir haftalık düşüş trendine kadar uzanabilecek etkilerle mevcut yükseliş döngüsünün sona erdiğini işaret edebilir.

Bitcoin alınır mı? Daha geniş piyasa dinamiklerini analiz eden Shiller, potansiyel piyasa dönüşlerini tahmin etmek için kullanılan ortak bir gösterge olan Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) yüksek zaman çerçevesi (HTF) düşüş farklılıklarının olmadığına dikkat çekiyor. Analist,

Olumlu olarak, tipik olarak döngü üstleri için güçlü bir sinyal olan HTF ayı div’leri yoktur. RSI konusunda temiziz.

Bu gözlem, kritik direnç seviyelerinin test edilmesine rağmen, piyasanın henüz döngüsel bir zirvede olmayabilir. Potansiyel gerilemelerden endişe duyan yatırımcılara bir miktar güvence sağlayabileceğini düşündürmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.