a

Singapur DBS Bank, Asya’nın İlk Kripto Güven Hizmetini Açıkladı

Singapur merkezli ve kripto para destekçisi olan DBS isimli banka, kripto para birimlerine olan talebin artmasıyla müşterilerine kripto güven hizmeti sunacağını açıkladı.

DBS bankası tarafından açıklanan hizmet Bloomberg raporuyla bildirildi. Açıklama yapan banka Asya’nın bu türdeki ilk girişimi olduğunu söyledi. Bu çalışmanın geçen yıl başlatılan banka hizmetlerinden biri olan dijital borsa (DDEX) ile entegre çalışacağını açıkladı.

DBS Bank’ın Hizmeti Hangi Kripto Varlıkları Destekliyor?

Banka, özel müşterilerine bir kripto hizmeti sunacak. Dijital varlıklarını yapılandırılmış ve güvenli bir şekilde tutmalarını sağlayıp yatırım yapmalarına yardımcı olacaklarını söyledi. Bu güven çözümü şimdilik yalnıza dört farklı kripto para birimi tarafından desteklenecek. Bunların başında Bitcoin ve Ethereum geliyor. Diğer ikisi ise Bitcoin Cash ve Asya’da önemli faaliyetler gösteren Ripple’ın kripto para birimi XRP olduğu açıklandı.

DBS Private Bank grup başkanı Joseph Poon, kripto hizmetinin açıklanmasının ardından kendisi de bir duyuru yaptı. Sözlerine bu hizmeti ortaya çıkartmaktan dolayı çok sevinçli olduğuyla başladı. Ardından da bankanın güven altyapısıyla müşterilerin artık daha güvenilir bir ortamda dijital varlıklara yatırım yapabileceğini söyledi.

Birçok Banka Kripto Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

DBS isimli özel bankanın haricinde de birçok banka kripto para hizmeti sunmak için hazırlıklarını yapıyor. Dijital para birimlerinin bu denli benimsenmesiyle artan müşteri talebine ayak uydurmaya çalışıyorlar. JP Morgan, Goldman Sachs isimli bankalar sürekli olarak kripto para birimleriyle anılıyor. Bu bankaların yanında Asya kıtasında da önemli gelişmeler olmaktadır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.