a

SL Benfica’nın Maskotu NFT Avatarı Olarak Yükseliyor

coinnet
coinnet

Portekiz futbol kulübü SL Benfica, Interverse işbirliğiyle maskotları Kartal Victory’nin benzersiz NFT avatarını piyasaya sürerek bir ilke imza attı.

Victory’nin Dijital Uçuşu: Türünün İlk Örneği

Web3 dünyasında ses getiren Portekiz futbol şampiyonu SL Benfica’nın spor limited şirketi (SAD) yenilikçi bir adım attı. Interverse ile ortaklık kurarak, saygıdeğer maskotları Águia Vitória’yı (İngilizce’de Victory the Eagle) temsil eden bir NFT (non-fungible token) avatarının lansmanını duyurdular.

Yaygın, nadir ve epik olmak üzere farklı nadirlik seviyelerine sahip 10.000 avatardan oluşan sınırlı bir koleksiyon kapılabilir. Her Victory avatarı dijital bir taraftar paketi ve özel bir mobil uygulama ile birlikte geliyor ve Benfica’yı üç Portekiz futbol devi (Benfica, Porto ve Sporting’i içeren ortak adlandırma) arasında bir NFT avatarını piyasaya süren öncü olarak öne çıkarıyor.

‘Zafer’ Avantajları: Dijital Bir Koleksiyondan Daha Fazlası

Bu koleksiyonların sahipleri, arttırılmış gerçeklik filtreleri, çıkartmalar ve değerli varlıklarının 3D modelini içeren videolar kullanma fırsatına sahip olacaklar. Her bir avatarın kendine özgü tarzını sergilemesiyle, hayranlar özellikle nadir ve değerli bir dijital hatıraya sahip olma şansına sahip olacaklar.

Her Victory the Eagle avatarına eşlik eden özel mobil uygulama, taraftarların Arttırılmış Gerçeklik (AR) filtreleri, dijital çıkartmalar ve Kartallarının 3D modelini içeren animasyonlu videolarla Benfica gururlarını sergileyerek çevrimiçi varlıklarını geliştirmelerine olanak tanıyor.

‘Benfica Adası’: Taraftarlar İçin Sanal Bir Cennet

Victory NFT avatarlarına ek olarak, Benfica ve Interverse, özel etkinliklere ve çevrimiçi turnuvalara katılımı sağlayan sanal bir ortam olan ‘Benfica Adası’nı başlatmaya hazırlanıyor. Bu sanal evrenin daha geniş bir kavram olan metaverse ile karıştırılmaması gerektiğini, daha ziyade özel bir sanal gerçekliği temsil ettiğini belirtmek önemlidir.

Mevcut NFT Ortaklıkları ve Gelecek Beklentileri

Şu anda, ‘fantezi ligleri’ konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Sorare ile ittifak halinde olan Benfica, NFT koleksiyonları sunuyor ve Socios.com ile işbirliği içinde değiştirilebilir tokenleri ortaya çıkarmayı planlıyor. Görünüşe göre kulüp, topluluklarını dijital çağa taşıma konusunda önemli bir adım atıyor.

Bu çığır açan lansmanın tozu dumanı dağılırken, Victory the Eagle ile Benfica’nın kesinlikle taraftar katılımının en ileri noktasında “yuvalandığı” söylenebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.