CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Social Capital CEO’su “BTC 200 Bin Dolara İlerliyor”

social capital, Social Capital CEO’su “BTC 200 Bin Dolara İlerliyor”

Social Capital kurucusu ve CEO’su Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in 100 bin dolardan yukarısıı görebileceğini düşündüğünü söyledi.

Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, eninde sonunda BTC’nin 100 bin doların yukasına çıkabileceğine inanıyor. Eski Facebook yöneticisi ayrıca, BTC’nin mevcut ekonomik belirsizlik dönemlerinde başarılı olduğu ancak devamında da ilerlemeye devam edeceğini belirtti.

Social Capital CEO’su “200 Bin Dolara İlerliyor”

Risk sermayesi şirketi Social Capital kurucusu, uzun süredir Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor. Geçen yıl, ilk BTC satın alımının yaklaşık on yıl öncesinde, BTC almak için 80 dolar ayırdığını belirtmişti.

O zamandan beri, kripto para birimini savunmak ve değerini vurgulamak için her fırsatı kullandı. Yakın tarihli bir CNBC röportajında, varlık ve gelecekteki fiyat yörüngesi hakkında başka bir soruyu da yanıtladı.

Social Capital CEO’su tahminiyle oldukça iyimser görünüyordu, ancak birkaç yıl önce BTC çok daha düşük fiyatlarla mücadele ederken insanların ona güldüğünü de vurguladı:

2012 ve 2013 yıllarında BTC ile ilgili yaptığım yorumlardan sonra, CNBC’de herkes bana gülüyordu. Rica etsem o görüntüleri tekrar oynatabilir misiniz?

Peki BTC nereye gidiyor? Muhtemelen 100 bin dolardan 200 bin dolara kadar uzanacak. Bu ne zaman olur bilemiyorum. Belki 5-10 yıl sonra. Ancak kesinlikle oraya ilerlediğini söyleyebilirim.

Mevcut ekonomik durumla ilgili tahminini “liderlerimiz eskisi kadar güvenilir değiller” şeklinde gerekçelendirdi. BTC’nin insanların varlıklarını korumayı sağlayan bir değer deposu olduğunu da sözlerine ekledi.

social capital, Social Capital CEO’su “BTC 200 Bin Dolara İlerliyor”

BTC Daha Önemli Olacak

Social Capital CEO’su Palihapitiya daha önce, Bitcoin başarılı olursa bunun geleneksel finans dünyasının çökeceği anlamına geleceğini iddia etmişti. Şimdi tutumunu yeniden doğruladı ancak “sonunda çok daha önemli bir şeye dönüşeceğini” belirtti.

Ancak toplum “yıpranmış” gerçeklikten uzaklaşmanın bir yolunu bulana kadar Bitcoin’e sahip olmanın son derece mantıklı bir hamle olduğunu dile getirdi.

Social Capital kurucusu ayrıca şirketler ve kurumlar da dahil olmak üzere giderek daha fazla insanın kripto para dünyasına girmeye başladığını kaydetti. Böylelikle Bitcoin’in kimsenin tahmin edemeyeceği inanılmaz bir şeye dönüştüğünü de vurgulamış oldu.

Bitcoin şu sıralar 40 bin dolar bandında yer alıyor. BTC’nin yükselişi her geçen gün sürüyor.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Koronavirüs Sebebiyle CME İşlemleri Askıya Alıyor

Doğan Şahin

MicroStrategy, BTC Alımı İçin Kaynak Yaratıyor

Yavuz Cem AKYOL

Dijital Yuan Büyümeye Hızla Devam Ediyor

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku