a
NFT

Solana (SOL) Kısa Vadeli Arz Bölgesi Tarafından Bloke Edildi

coinnet
coinnet

Solana (SOL) 20 Ocak Cuma günü 20 $’dan 25 $’a yükselmişti. Daha sonrasında ise önemli bir kısa vadeli arz bölgesi yukarı yönlü fiyat hareketini engelledi. Bu doğrultuda SOL basın zamanında 24,10 $’dan işlem gördü ve yine yukarıda bahsedilen arz bölgesiyle uğraşmak zorunda kaldı.

Fed gözlemcileri gelecek hafta gerçekleşecek olan FOMC toplantısından bir açıklama bekliyor. Olumlu geçmesi halinde piyasalar olumlu yönde tetiklenebilir. Böylelikle Bitcoin (BTC) ve diğer altcoinler başka bir fiyat rallisi turuna girebilir.

Fakat bir FOMC açıklaması son kazanımları ortadan kaldıracak ve piyasaları geçici düzeltme aşamasına sokarak SOL’u da etkileyecektir.

SOL Boğaları Bunun Üstesinden Gelebilir Mi?

Dört saatlik grafikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 49’du ve 50’nin orta seviyesine yakın duruyordu. Böylece nötr bir yapı gösteriyordu. Bununla birlikte, gerçek bir talep ve artan alım baskısına işaret eden artan Bakiye Hacmi (OBV) eşliğinde alt aralıktan geri çekildi.

Eğilim devam ettiği takdirde RSI orta seviyeyi geçebilir. Böylelikle Solana ‘yı 24,33 $ engelini aşmaya ve arz bölgesinin (kırmızı) 24,60 $ alt sınırına yaklaşmaya itebilir.

Bunun yanı sıra 24,60 – 25,42 $ ‘lık tedarik bölgesinin atlanması ancak BTC’nin 23,5K $ seviyesini aşmasıyla gerçekleşebilir. SOL, tedarik bölgesi blokajını aşarsa 26,61 $ ‘lık genel direnci tekrardan test edebilir.

Fakat ayılar Solana ‘nın 23,3 – 23,8 $ ‘lık talep bölgesinin (yeşil) ötesinde devalüasyon ederse yukarıdaki önyargı geçersiz olacaktır. Düşüş, 75 dönemlik EMA ya da 22,67 $ destek seviyesiyle kontrol altına alınabilir.

Santiment verilerine bakıldığı zaman SOL’un geliştirme faaliyetleri artmaya devam ediyor. Bu durum yatırımcıların ise güvenini arttırıyor. Fakat fiyatların düşmesiyle geliştirme faaliyeti nispeten yatay seyretti ve yatırımcıların güvenini azalttı.

Ancak Fonlama Oranının pozitif bir şekilde kalması, türev piyasasında gerçek talebin olduğunu ve varlık için yükseliş görünümünü gösteriyor. Dolayısıyla Solana, yükseliş yolundaki direnç seviyelerinin üstesinden gelebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.