a
coinnet
coinnet
coinnet

Solana (SOL) NFT alanı çeşitli veri kümelerinden de anlaşılacağı üzere, son 30 gün içerisinde düşüşe tanık oldu. CRYPTOSLAM’a göre Solana NFT satış hacmi son bir ayda %48 oranında azaldı.

Satış hacmi düşmekle kalmadı, veriler SOL NFT’ler için alıcı ve satıcı sayılarının da sırasıyla %33 ve %28 oranında azaldığını ortaya koydu. Benzer bir düşüş eğilimi geçen ay %40 oranında azalan toplam işlem sayısında da görüldü.

Bunun yanı sıra Bitcoin (BTC) NFT satışları Solana ve Polygon (MATIC) gibi platformları yerinden etti.

Bu Solana İçin Oyun Değiştirici Olabilir

Basın zamanında durum vahim görünse de SOL ‘un NFT alanındaki en son özelliğini piyasaya sürmesiyle gelecek oldukça farklı görünebilir. Messari son tweetinde SOL ‘un sıkıştırılmış NFT’lerinin varlık depolama ve yürütmede devrim yaratabileceğine dikkat çekti.

Durum sıkıştırma verileri doğrudan zincir üzerinde depolamanın yeni bir yoludur. Ayrıca maliyeti büyük ölçeklerde azaltır. Solana ‘nın resmi web sitesine göre kullanıcıya ait kablosuz ağ Helium NFT dağıtıcısı DRiP ve zincir üzerindeki yayıncı Wordcel gibi projeler ölçeklenebilir ve kullanıcı öncelikli deneyimlerini Solana ‘ya getirmek için durum sıkıştırmayı kullanıyor.

Dolayısıyla durum sıkıştırmanın getirdiği faydalar göz önünde bulundurulduğunda etkileri yakında Solana ‘nın NFT metrikleri üzerinde görülebilir.

Solana Pazar Trendini Belirlemedi

Kriptoların çoğu düşüş piyasasından gelen ısıyla karşı karşıya kalırken Solana farklı davrandı. CoinMarketCap’e göre SOL fiyatı son yedi günde %4 oranında arttı. Bu yazının yazıldığı sırada SOL 8,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 21,58 dolardan işlem görüyordu.

Solana ‘nın zincir üzerindeki ölçümlerine bakıldığında geçtiğimiz hafta lehine olan şeylere ışık tutuyor. Örneğin blok zincirinin geliştirme faaliyeti yüksek kaldı. Tokenın olumlu hissiyatı da önemli ölçüde arttı ve bu da fiyat artışına bağlanabilir. Bir haftalık fiyat oynaklığı 4 haziranda bir artış kaydederek daha fazla fiyat artışı için umut verdi.

SOL Fiyatı Daha Fazla Yükselecek Mi?

Piyasa göstergelerine inanılacak olursa Solana fiyat artışının devam etme olasılığı yazı yazıldığı sırada muhtemel görünüyordu. MACD boğaların piyasaya liderlik ettiğini ortaya koydu. Aynı şekilde Solana ‘nın Para Akış Endeksi (MFI) de bir yükseliş kaydetti.

Ek olarak Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Şeridi de bir yükseliş geçişi olasılığını gösterdi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.