a
coinnet

Solana Merkezli NFT Web Sitesi Formfunction Kapanıyor

coinnet
coinnet

Solana NFT pazaryeri platformu olan Formfunction, projenin tohum finansman turunda 4,7 milyon dolar toplamasından yaklaşık olarak bir yıl sonra, yani 29 Mart’ta web sitesini kapatacak. 29 marttan önce platformdaki içerik oluşturuculara ürünlerini listeden çıkarmaları hakkında tavsiyede bulunuldu.

Formfunction Solana ‘daki ”bire bir” NFT yaratıcılarını desteklemek amacıyla 2022 yılının şubat ayında başlatılmıştı. NFT alanında 1/1 olarak stilize edilen bir taneden biri, tek, benzersiz baskılar olarak basılan değiştirilemez tokenları ifade ediyor. Geleneksel sanat dünyasındaki benzersiz parçalara benzeyen eserleri genellikle NFT sanatçıları yaratıyor.

Formfunction, platformunda 4.000’ün üzerinde içerik oluşturucuyu desteklediğini ifade etti. Bunların %60’ının minimum bir satış yaptığını ve 600’den fazlasının minimum 1.000 $ kazandığını söyledi. Web sitesi 70 içerik oluşturucunun çalışma süresince her birinin 10.000 dolardan fazla kazandığını da ekledi.

Yaşanan bu başarılara ve 4,7 milyon dolar bağış toplanmasına rağmen Formfunction kapanıyor. 15 Mart’ta yapılan duyuruda projenin sona erdirilmesine ilişkin herhangi bir neden belirtilmedi. Fakat kararın son derece zorlayıcı olduğu belirtildi. Formfunction CEO’su olan Katherine Liu çarşamba günü yaptığı açıklamada ekip üyelerine çabaları için teşekkürlerini sundu.

Formfunction’un duyurusu, Solana NFT işlem hacmindeki büyük düşüşün ortasında geldi. The Block’s Data Dashboard, Solana ‘daki günlük NFT piyasa hacminin yılbaşından bugüne dek %70’in üzerinde düştüğünü gösteriyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.