a

ST Louis Fed Başkanı James Bullard: Çoğu Kripto Para Değersiz

Kripto para piyasaları üzerine yapılan yorumlar fiyatları etkilemeye devam ederken, piyasalara ilişkin açıklamalara bir yenisi daha eklendi. ST Louis Fed Başkanı James Bullard, röportajında yatırımcıların kripto varlıklara yatırım yaparken çok dikkatli olmaları gerektiğini söyleyerek para birimlerinin çoğu için değersiz ifadesini kullandı. Bunun yanında Amerika Merkez Bankası’nın kendi dijital paralarını piyasaya sürmeye çalıştığını açıkladı.

ABD’li bankacı konuşmasında kripto varlıklara artan eğilim hakkındaki düşüncelerini paylaştı. “Çevremizde sayısız kripto varlık var, çoğu da değersiz.” ifadelerini kullanan Bullard, kripto varlıkların itibari paraların yapmakta zorlandığı işlemleri kolaylaştırmak için kullanılabileceğini de ekledi.

Kripto para birimlerinin öngörülemezliği konusunu da değinen milyarder, fiyat dalgalanmalarını büyük bir risk olarak değerlendirerek yatırımcılar için uyarıda bulundu. Çoğu yatırımcının bu riskleri bilerek piyasaya dahil olduğunu belirterek “İnsanlar çoğunlukla kripto piyasasına gözleri açık bir şekilde giriyor; bunun riskli bir alan olduğu fikrine kör değiller.” sözlerine yer verdi.

Fed Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürecek

James Bullard, yorumlarına ek olarak Amerika Merkez Bankası’nın kendi Fed madeni paralarını piyasaya sürme niyetinde olduğunu vurguladı. Merkez Bankası, bu iddiaları doğrulayan bir açıklama yapmıştı. Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, geçtiğimiz günlerde Fed’in merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını hızlandırdığını bildirdi. Brainard, ABD Merkez Bankası’nın kripto para birimini piyasaya sunmasının ve uluslararası ödemelerde kullanılmasının dünya çapında önemli etkiler yaratacağına işaret etti. Kripto para piyasasına giderek artan ilginin üzerinde duran Brainard, ABD’nin bu alana dahil olmasının hayati önem taşıdığını vurguladı.

Merkez bankası dijital para biriminin çıkarılması ve sınır ötesi ödemelerde kullanılmasının dünya çapında önemli etkileri olabileceğine işaret eden Brainard, sınır ötesi ödemelerde dijital para birimlerinin öne çıkma potansiyeli ve doların rezerv para birimi rolü göz önüne alındığında ABD’nin, sınır ötesi standartların geliştirilmesinde masada olmasının hayati önem taşıdığını vurguladı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.