a

Starknet Token Kilidi İle İlgili Değişime Gitti

coinnet
coinnet

Ekip ilk kilit açma planlarını yeniden gözden geçiyor. Bu da Starknet kripto para biriminin durumunu daha ilgi çekici hale geldi. Bu duyurunun ardından STRK’nın fiyatı bir miktar yükseliş yaşadı.

Starknet Token Kilidiyle İlgili Geri Adım Atıyor

22 Şubat’ta Starknet ekibinden bir duyuru yapıldı. İlk STRK kilit açma planında bir değişiklik yapıldı. Ekip, geri bildirimi değerlendirdikten sonra, erken katkıda bulunanlar ve yatırımcılar için kilitleme programının artık daha kademeli bir yaklaşım izleyeceğini belirtti.

Orijinal planın, ağın yatırımcılarının bireysel Starknet kullanıcılarına atılmasına izin vereceğine dair endişeler vardı. Gözden geçirilmiş programa göre, başlangıçta basılan 10 milyar tokenin, başlangıçta planlanan %13.4 (1.34 milyar token) yerine  %0,64’ü 15 Nisan’da açılacak.

İlk Kilit Açılışı Yüzde 1’in Altında

Kademeli kilit açma, 15 Mart 2025’e kadar aylık olarak %0,64 (64 milyon token) oranında devam edecek. Daha sonra, 15 Mart 2027’ye kadar önümüzdeki 24 ay boyunca aylık olarak %1,27’ye (127 milyon token) geçecek.

20 Şubat’ta, 1,3 milyondan fazla cüzdana sunulan 700 milyondan fazla STRK tokeni airdrop ile dağıtıldı. Airdrop’un ardından, tahsisatların başlayan ilk bir buçuk saati içinde 45 milyon token güvence altına alındı.

Verilere göre, şu anda dağıtım için mevcut olan toplam STRK’nın yaklaşık %94’ünü temsil eden uygun olanlar tarafından 436 milyondan fazla STRK talep edildi.

STRK Tokeni Nasıl Tepki Verdi?

Airdrop’un ardından STRK başlangıçta 3 doların üzerinde işlem yaptığını gösterdi. Bununla birlikte fiyat, airdrop’a yönelik eleştiriler ve karşılaştığı Sybil saldırısının yol açtığı, ardından %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, son 24 saat içinde fiyat verileri, STRK’nin %5’in üzerinde bir artışa tanık olduğunu gösteriyor. Ancak anlık olarak fiyat 2 doların altına düştü ve yaklaşık yüze 2 kayıp gösteriyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.