a
coinnet

Tayland SEC, Binance Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

Tayland Mali Düzenleme Kurumu (SEC), Binance hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kamuoyuna duyurdu. Daha önceleri Binance'a sık sık bazı uyarılar yapılıyordu. Bu sefer ise suç duyurusunda bulunulmuş olması dikkatleri çekti. Binance aleyhinde atılan en önemli adımlardan biri olan bu suç duyurusunun sebebinin ise kayıt dışı operasyonlar olduğu eklendi.

coinnet
coinnet

Tayland Mali Düzenleme Kurumu (SEC), Binance hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kamuoyuna duyurdu. Daha önceleri Binance’a sık sık bazı uyarılar yapılıyordu. Bu sefer ise suç duyurusunda bulunulmuş olması dikkatleri çekti. Binance aleyhinde atılan en önemli adımlardan biri olan bu suç duyurusunun sebebinin ise kayıt dışı operasyonlar olduğu eklendi.

Suç duyurusunda Tayland SEC, Binance’ın bir web sitesi aracılığıyla lisanssız kripto para ticareti işi yürüttüğünü iddia etti. Bunun yanında Binance Tayland halkından web sitesini veya “Binance Thai Community” adresini kullanarak alım satım yapmalarını istedi. Bu hamlesiyle birlikte SEC’in lisanssız ticaret iddialarını da güçlendirmiş oldu. Bu suç duyurusunun sonucunda Binance’ın para cezasına çarptırılması bekleniyor.

Tayland SEC, Daha Önceleri Uyarı Mektubu Göndermiş!

Suç duyurusunun haricinde SEC başka bir açıklama daha getirdi. 5 Nisan 2021 tarihinde Binance kripto para borsasına Tayland SEC tarafından bir yazı gönderilmiş. Bu yazıda lisanssız ticaret ile ilgili uyarıda bulunduklarını fakat belirlenen süre içerisinde Binance’ın bir yanıt vermediğini söyledi. Yanıt gelmeyince de suç duyurusunda bulunmakla çözüme varmaları gerektiğine karar kılındı.

Binance SEC’in suç duyurusundan sonra bazı senaryolarda cezai işlemler meydana çıktı. İlk senaryoya göre borsa operatörü 2 ila 5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilir. İkini senaryo ise 200.000 ila 500.000 baht (yaklaşık 6.000 ila 15.500 ABD Doları) arasında para cezasına çarptırılabilir. Üçüncüsü ise her gün 10.000 baht’ı (310 ABD Doları) aşmayacak şekilde para cezasına çarptırılabilir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.