a

Terra Kurucu Ortağının Eşi, Polis Koruması Talep Etti

Terra Luna’nın kurucu ortaklarından olan Do Kwon varlığın sıfırı tüketmesi sonrasında tehdit almaya başladı. Bu durumdan korkan Do Kwon’un eşi polis koruması talep etti.

Güney Koreli medya MoneyToday tarafından yayınlanan rapora göre, Terra formLabs kurucusu ve ortağı Do Kwon ölüm tehditleri alıyor. Bu konudan rahatsız olan Do Kwon’un eşi polis tarafından korunmak için gerekli mercilere başvuru yaptı.

Kimliği Belirsiz Kişiler Kapıya Dayandı

Do Kwon’a ait olduğu belirtilen dairenin kapısı kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Ancak kapıyı açmayan Kwon’un eşi bu esnada polise başvurdu. Kimliği belirsiz kişiler Do Kwon’un evde olup olmadığını sordu ve sonra evden uzaklaştı. Kwon’un eşi, acil koruma atamak için polise talepte bulundu. Rapora göre, tartışmalı girişimcinin ev adresi, kripto para birimi işinde belirsiz yatırımcılar tarafından biliniyor.

Terra’nın çöküşü birçok kişinin de batması anlamına geliyordu. Bu noktada yardım hatları birçok kişiden telefon aldı ve bir süre sonra hatlar kilitlendi. İnternette ise topluluğa yatırım yapan birçok kişinin gönderileri ilerleyen dönemlere dair pek çok yatırımcıyı da korkuttu. Terra kazasıyla ilgili herhangi bir intihar girişimini bildirmek için Seul genelinde uyarılar yapıldığı bildiriliyor.

İlgili Haber: Terraform Labs, Luna İçin Önlemlerini Sıraladı

Terra’nın Fiyatı Sıfıra Düştü

Terra’nın yerel LUNA jetonunun fiyatı şu anda 0,0005 ABD dolarında oturan neredeyse sıfıra düştü. Kripto para birimi, bir aydan biraz daha uzun bir süre önce 119,18 dolardan işlem görüyordu. LUNA’nın dolaşımdaki arzının şimdi 6,5 milyar jetona yükselmesine rağmen, UST stabilcoin’i neredeyse değersiz hale getirildi ve şu anda sadece 0.18 dolardan işlem görüyor. Devam eden çöküş, sabit fiyatının sonunda çok arzu edilen 1 dolar seviyesine yükseleceği umutlarını boşa çıkardı.

Bunun da ötesinde, Terra ağı 24 saat içinde ikinci kez resmi olarak durduruldu. Bir duyuruya göre, doğrulayıcılar onu yeniden yapılandırmak için bir plan üzerinde çalışıyorlar.

Bu arada, yıpratıcı ve kışkırtıcı tweetleriyle tanınan Kwon, son bir gündür ürkütücü bir şekilde sessizliğini koruyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.