a
coinnet

Terra Kurucusu Do Kwon ve CFO’sunun Kefaleti İptal Edildi

coinnet
coinnet

Terra-Luna destanına şok edici bir dönüş yapan Karadağ’ın başkentindeki yüksek mahkeme, Terraform Labs’ın zor durumdaki CEO’su Do Kwon ve eski CFO’su Han Chang-joon’a ağır bir darbe indirdi. Unchained Podcast’in sunucusu Laura Shin’e göre kefaletleri iptal edildi. Bu durum kripto para topluluğunu belirsizlik içerisinde bıraktı.

İkilinin talihsiz yolculuğu 23 martta Podgorica havaalanında yakalanmalarıyla başladı. Yetkililer ikilinin sahte seyahat belgeleri kullanarak ülkeden kaçmaya çalıştıklarını iddia etti. Zaten Interpol’ün incelemesi altında olan Do Kwon, kendisini küresel bir hukuk fırtınasının merkezinde buldu.

Başlangıçta yerel mahkemenin 12 mayısta sanıkların kefalet talebini kabul ederek onlara özgürlük ışığı yakması ikiliyi umutlandırmıştı. Fakat Karadağlı savcıların hızlı bir şekilde temyize başvurması talihin dramatik bir şekilde tersine dönmesine yol açtı. Terra kurucusu Kwon ve Han 16 haziranda yapılacak bir sonraki duruşmayı beklemek üzere hapishane hücrelerinde tutulmaya devam ediyor.

Terra-Luna

Terra-Luna’nın mayıs 2022’de 40 milyar dolarlık piyasa değerini silip süpüren feci çöküşünün yankıları küresel çapta devam ediyor. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de aranan bir kişi olan Do Kwon dolandırıcılık, menkul kıymetler yasası ihlalleri ve projenin çöküşüyle ilgili diğer suçlamalarla suçlanıyor.

Do Kwon Terra-Luna girişiminde hatalar yapıldığını kabul ederken, yatırımcıları aldatma niyetinde olduğunu şiddetle reddediyor. Hukuk sisteminin ve kamuoyunun ağırlığı Kwon’un üzerindeyken geleceği de belirsizliğini koruyor.

Kripto para topluluğu nefesini tutarken,- Terra-Luna draması kripto dünyasının karmaşıklıklarını çevreleyen sürekli gelişen anlatıya bir başka bölüm daha ekliyor. Kwon ve Han’ın kaderi yasal mücadelelerinin sonucuna bağlıyken, kripto topluluğu bu sürükleyici hikayedeki bir sonraki dönüm noktasını nefeslerini tutarak bekliyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.