a
NFT

Terraform Labs ve Kurucusu Singapur’da Dava ile Karşı Karşıya!

coinnet
coinnet

Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon, Singapur’da olası bir kripto ve sınıf davası ile karşı karşıya kaldı. Mahkeme davayı tahkim yoluyla çözme girişimini reddederek bu durumu bir sınıf dava sürecine dönüştürmüş durumda.

Eylül ayında iki davacı tarafından 375 kişinin adına açılan dava Terraform Labs ve yöneticilerinin, algoritmik stabil kripto para birimi terraUSD (UST) ‘yi tanıtırken dolandırıcı ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu iddia ediyor. Bu iddialar UST ‘nin değer kaybıyla sonuçlanan bir süreçte, birçok yatırımcının milyonlarca dolar kaybetmesine sebep oldu.

Terraform Labs

Terraform Labs kendi stabil kripto para birimi UST ‘nin ABD dolarına olan sabitlenmesini kaybettiği bir dönemde, değer kaybı yaşandığı ve bu durumun yatırımcıları ciddi şekilde etkilediği bir süreçte bulunuyordu. UST değerinin 0.10 dolardan daha düşük bir seviyeye düşmesi, yatırımcıların maddi kayıplarına sebep oldu ve toplamda 57 milyon doların üzerinde bir kayıp söz konusu.

Bu durumla ilgili olarak Terraform Labs sadece Singapur’da değil. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya. Dava süreci hukuki süreçlerin başlangıç aşamalarına doğru ilerliyor ve avukat Mahesh Rai, davanın şu an keşif aşamasında olduğunu belirtiyor.

Bu durum kripto para dünyasında yatırımcıların korunması ve adil ticaretin sağlanması açısından önemli bir örnek teşkil ediyor. Terraform Labs ve Do Kwon’un karşı karşıya olduğu bu dava süreci, kripto para birimlerine olan güven ve şeffaflık konusunda da geniş çaplı bir etkiye sahip olabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.