CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Tether’s Bank, Bitcoin’de ‘Büyük Pozisyonu’ Açıkladı

tether's bank, Tether’s Bank, Bitcoin’de ‘Büyük Pozisyonu’ Açıkladı
tether's bank

Kripto para birimi alanının önde gelen stabilcoin ihraççısı Tether’in rezervlerini elinde tutan Bahamalar merkezli banka Deltec, Bitcoin’de “büyük bir konuma” sahip olduğunu ve 9.300 dolardan işlem gördüğü için BTC satın aldığını açıkladı. Tether’s Bank bu hamlesiyle yatırımcıların dikkatini çekti. Bu işlemin Bitcoin’de hareket oluşturup oluşturmayacağı merak konusu oldu.

Son birkaç gündür, kripto para dünyası oldukça hareketli zamanlardan geçiyor. Coinlerin artış veya azalışlarına etki edebilecek haberler ile güne başlıyor ve kapatıyoruz. Yatırımcıların da bundan kaynaklı olarak uykularının kaçtığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ripple’ın yeni ortaklığını duyurduğu yazımızı linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Tether davası ile ilgili gelişmeler için de CoinNet’i takip etmeyi unutmayın.

Tether Yatırımı ile İlgili Açıklamalar Geldi

İlk olarak Twitter kullanıcısı Lenne tarafından tespit edilen firmanın 2020 inceleme videosunda, firmanın Baş Yatırım Sorumlusu Hugo Rogers şunları söyledi:

“Aynı zamanda son zamanlarda çok ilgi gören bitcoin’de büyük bir pozisyon da içeriyor. Müşterilerimiz için yaklaşık 9.300 dolardan Bitcoin satın aldık. bu 2020 boyunca çok iyi çalıştı. likidite krizi kızışmaya devam ederken 2021’de iyi çalışmasını bekliyoruz.

Veriler, Tether’in USDT stablecoin’inin 24,3 milyar tokenlik dolaşımda arz ettiğini gösteriyor. Bunun üzerine, asansörün şeffaflık sayfası gösterileri 40000000 EURT, 23 milyon CNHT ve 47600 XAUT dolaşımda bulunmaktadır.

Her stabilcoin Tether çıkışı, bir itibari para biriminin değerine sabitlenir. USDT, USD’nin değerine sabitlenmiştir ve Tether’e göre rezervleri “geleneksel para birimi ve nakit benzerlerini” içerir. Zaman zaman, “Tether tarafından üçüncü şahıslara verilen kredilerden diğer varlıkları ve alacakları” içerebilir. Tether’s bank müşterileri için gerekeni yapmış gözüküyor.

Decrypt raporlarına göre Deltec’in hareketi, USDT’nin en azından kısmen BTC tarafından desteklenip desteklenmediğini sorguladı. Bununla birlikte, Deltec’in, popüler türevler, takas FTX dahil olmak üzere kripto para birimi alanında çeşitli başka müşterilere sahip olduğuna inanılıyor.

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak, “piyasa yapıcıların, OTC masalarının ve borsaların büyük çoğunluğunun” Deltec’te banka hesaplarına sahip olduğunu, bu da firmanın Tether’in kendisi için değil, diğer müşteriler için BTC satın aldığı anlamına gelebileceğini söyledi.

Tether ile yönetimi paylaşan kripto para borsası Bitfinex’in Deltec’te büyük bir hisseye sahip olduğu söyleniyor.

Kaynak: cryptoglobe

Benzer Yazılar

BOĞA SEZONU BAŞLADI MI?

Doğan Şahin

Kripto Yatırımcıları Nasıl Para Kazanıyor?

Nagehan SARAÇOĞLU

12 Mayıs 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku