a

Triall: Blockchain, yeni aşıların ve terapötiklerin önünü açacak

Triall, tıbbi verileri işlenmeye karşı dayanıklı hale getiren ve günümüzün tıbbi araştırma ortamında giderek artan sayıda tıbbi veri bütünlüğü ve denetlenebilirlik sorunlarıyla mücadele eden bir blok zinciri altyapısı geliştirdi. Bu altyapı, ek olarak klinik araştırmalarda yer alan birçok sistem ve taraf arasında güvenli ve verimli bir bağlantı sağlıyor.

Triall, tıbbi verileri işlenmeye karşı dayanıklı hale getiren ve günümüzün tıbbi araştırma ortamında giderek artan sayıda tıbbi veri bütünlüğü ve denetlenebilirlik sorunlarıyla mücadele eden bir blok zinciri altyapısı geliştirdi. Bu altyapı, ek olarak klinik araştırmalarda yer alan birçok sistem ve taraf arasında güvenli ve verimli bir bağlantı sağlıyor.

2020’den bu yana dünya, COVID-19’un sağlık teknolojilerinin hızlı gelişimine doğrudan katkıda bulunduğuna tanık oldu. Sağlık hizmetleri ve teknoloji arasında bir köprüye duyulan ihtiyaç artmaya devam ederken, bir dizi inisiyatif süreçte rol oynuyor. Tıbbi veri paylaşımı, tedaviler, aşı geliştirmeleri ve diğer ulusal sağlık hizmetleri girişimleri bu zorluğun üstesinden gelmeye devam ediyor.

Dünya pandeminin zorluklarından sıyrılmaya başlarken, dijitalleşmeye yeniden odaklanmak, sağlık sektörünün gelecekte benzer durumlara daha hızlı yanıt vermesine yardımcı olacak. Bu paradigma değişimini kolaylaştırmak için Triall , yeni aşıların ve terapötiklerin piyasaya girmeden önce güvenlik ve etkinliğini değerlendirmek için gerekli araştırma çalışmaları olan ‘klinik denemeler‘ için kapsamlı bir dijital ekosisteme öncülük ediyor.

Klinik Araştırmalar için Blockchain ile Entegre Ekosistem

Klinik araştırmalar için ilk dijital ekosistem olan Triall , dünya genelinde klinik araştırma uzmanlarına hizmet vermek ve sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmak için oluşturulmuş blok zinciri ile entegre bir platform oluşturuyor.

100’den fazla uluslararası klinik deneyi yönetme deneyimlerine dayanarak, Triall ekibi, tıbbi veri bütünlüğünün güvencesi için, gerçekten değer kattığı blok zinciri özellikli teknolojiyi uygulayarak daha akıllı, daha güvenli ve daha verimli klinik deneyler sağlama görevini üstleniyor. Böylelikle güvenli ve uygun fiyatlı aşıların ve terapötiklerin topluma kazandırılmasını hızlandırarak, günümüzün klinik deney operasyonlarını düzene koymayı amaçlıyor.

Triall  ekosistemi, etkin teknolojiler, merkezi olmayan tanımlayıcılar (DID) ve doğrulanabilir kimlik bilgileri (VC) olarak açık standartları bir araya getirdi. Tüm bu paydaşları birbirine bağlamak ve verilerin güvenli, özgün ve izlenebilir kalmasını sağlamak için API odaklı bir altyapı geliştirdi. Triall aynı zamanda güvenli bir bulut ortamında sunuluyor ve ekosistemin merkezi olmayan, hızlı, güvenli ve güvenilir kalmasını sağlayan bulut depolama sağlayıcıları ve düğüm operatörleri tarafından işletilen mevcut blok zinciri platformlarıyla entegre edildi.

Modern tıbbi araştırma ve sağlık teknolojileri alanının aksine, Triall klinik deney alanını önemli ölçüde geliştiriyor. Triall, blok zinciri özellikli veri doğrulamanın yanı sıra merkezi olmayan kimlik ve erişim yönetimi araçlarını sahaya getirerek, klinik araştırmalardaki en son yenilikleri önemli ölçüde ilerletti ve tıbbi araştırmacıların, hastaların ve diğer kilit paydaşların işlemlerini kolaylaştırarak güvence altına alıyor.

Klinik Araştırmalarda Doküman Yönetimini Kolaylaştırma

Belge yönetimi ve kayıt tutma, klinik araştırma endüstrisinde kritik ağrı noktalarını oluşturuyor. Sıkı düzenleyici gereklilikler nedeniyle, klinik araştırma araştırmacıları, uyumluluğu sağlamak ve sayıları kolayca binleri bulabilen belgelerin toplanmasını kolaylaştırmak için zorunlu bir Triall Ana Dosyası (TMF) oluşturmak zorunda. Uyumlu bir TMF olmadan düzenleyici onay alamaz ve yeni ilaç piyasaya giremez.

Triall , Verial eTMF olarak adlandırılan sorunsuz bir elektronik TMF alternatifi sunuyor. Bu alternatif, kullanıcı merkezli belge yönetimi çözümü, bütünlük ve yapısal güvenilirlik sağlarken TMF oluşturma sürecini hızlandırıyor. Verial eTMF, kullanıcıların klinik araştırma belgelerinin varlığına, bütünlüğüne ve gerçekliğine dair doğrulanabilir kanıtlar oluşturmasına olanak tanıyor.

Verial eTMF v1.0 şu anda birkaç ticari klinik deneme projesinde kullanılıyor. Daha fazla ödeme yapan müşteri işe alınmaya hazır. AI özellikli otomatik belge sınıflandırması ve blok zinciri kayıtlı dijital imzalar dahil olmak üzere şu anda daha fazla iyileştirme geliştirilmeye devam ediliyor.

Uygulamada Klinik Araştırmaları Yönetme

Klinik deneyler endüstrisinde, klinik deney yazılımı (eKlinik) çözümünün birleştirilmesine yönelik kritik ihtiyaç büyümeye devam ediyor. Bu ihtiyaç, daha iyi görünürlük, artan proje gözetimi, iyileştirilmiş çalışma analitiği ve proaktif risk azaltma talebiyle besleniyor. Triall, bir dizi API sağlayarak  Triall Clinical Trial Management System (CTMS) uygulaması ile bu talepleri karşılıyor.

Triall CTMS, ayrı eClinic çözümleri tarafından kaydedilen verileri bütünleştiren ve görselleştiren bir pano uygulaması. Bu pano, klinik araştırma uzmanlarına izlenebilirliği sağlarken tüm klinik araştırma faaliyetlerine neredeyse gerçek zamanlı genel bakış sağlıyor. Triall CTMS panosu, klinik araştırma profesyonellerinin karar verme yeteneklerini destekleyen planlama ve gözetim araçlarına sahip olacak. Pano, deneme yönetimi, kaynak tahsisi ve risk tabanlı izleme gibi alanlarda daha hızlı ve daha bilinçli kararlar alınmasına yardımcı oluyor.

Verial eTMF ve Triall CTMS’ye paralel olarak Triall, üçüncü taraf yazılım sağlayıcılarının blok zinciri altyapısıyla sinerji oluşturmasını sağlayan API’ler de sunuyor. Triall, kendi yazılım çözümlerini geliştirirken aynı zamanda üçüncü taraf çözümlerle bağlantı kurarak, klinik deneyler için dünyanın ilk blok zinciri özellikli dijital ekosistemini kademeli olarak şekillendirmeyi ve klinik deney sistemlerinin ve kullanıcılarının uyum içinde hareket etmesini sağlamayı amaçlıyor.

Tünelin Sonundaki Tokenize Işık

Triall projesi, günümüzde klinik deney uzmanlarının karşılaştığı kritik ihtiyaçlara göre uyarlanmış, araştırma destekli bir ekosistem yaklaşımını benimsiyor. Ekosistem, kripto para birimi endüstrisinin ilkelerini göz önünde bulundurularak geliştirildi. Çeşitli proje yatırımcıları ve klinik araştırma paydaşları topluluğunu tokenleştirme yoluyla değer yaratmaya ve yakalamaya teşvik etmeye devam ediyor.

COVID-19, sağlık sistemleri konusunda küresel ilgiyi ve farkındalığı arttırdı ve iyileştirilmesi gereken kilit alanları gösterdi. Küresel pandemiden çıkarken Triall, sağlık ve kripto alanı arasındaki köprülere öncülük eden güçlü bir sinerjik ortaklar, danışmanlar, yatırımcılar ve paydaşlar topluluğu oluşturuyor.

Triall’ın tokenleştirme modeli ya da sağlık hizmetleri ve kripto alanları arasındaki boşluğu nasıl kapattığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.