a

Triall AMA Etkinliği – Raymond van der Waal

Soru – 1

Kendinizi kısaca Triall topluluğumuza tanıtır mısınız?

Cevap

Benim adım Raymond van der Waal. Şu anda tüm pazarlama, iletişim ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olduğum Triall’da kurucu ortak ve Pazarlama Başkanıyım. Geçmişim biyomedikal bilimler ve işletme yönetimi üzerinedir. Bir araştırmacı, girişimci ve danışman olarak bu alanlarda deneyim kazandım. Kişisel anlamda, karmaşık olan teknolojiyi daha geniş bir kitleye açıklanabilir ve anlaşılabilir hale getirmekten gerçekten zevk alıyorum. Bu bağlamda, diğer ticari girişimler için birtakım başarılı Avrupa hibe teklifinin ortak yazarlığını da yaptım.

Soru – 2

Bize projenizin kısa bir özetini anlatır mısınız?

Cevap

Triall, klinik araştırma deneylerinin güvenilirliğini ve verimliliğini artıran blokchain ile entegre edilmiş yazılım çözümleri geliştirmektedir.

Klinik araştırmalar, yeni ilaçların pazara girmeden önce güvenliğini ve etkinliğini değerlendiren araştırma çalışmalarıdır. Dünyadaki herkesin -özellikle COVID-19 gibi acil durumlarda- güvenli ve etkili aşılara ve ilaçlara sahip olmanın önemini anladığını düşünüyorum.

Hedeflenen blok zinciri entegrasyonlarını kullanarak, çözümlerimiz klinik araştırma operasyonlarında veri bütünlüğünü, denetlenebilirliği ve operasyonel verimliliği optimize eder.

Soru – 3

Triall’ın klinik araştırma endüstrisine getirdiği avantajlar nelerdir?

Cevap

Klinik araştırmalar, birçok (elektronik) veri kaynağını içeren, daha fazla veri toplayan ve verileri işlemek için sıklıkla izole edilmiş çok sayıda yazılım sistemine sahip modern klinik denemelerle, son on yılda giderek parçalanmış hale geldi.
Sonuç olarak, birçok klinik araştırma uzmanı, klinik araştırma çalışmaları üzerinde denetim eksikliğinden mustariptir. Bu durum gecikmelere, yinelemelere, geliştirme için daha uzun zaman çizelgelerine ve yeni tıbbi çözümler için daha yüksek maliyetlere dönüşür. Dünya çapındaki sağlık otoritelerine göre, bu sorun aynı zamanda klinik araştırma incelemeleri sırasında bulunan artan sayıdaki veri bütünlüğü sorunlarının da kaynağında yer almaktadır.

Canlı ve devam eden bir klinik deneyde blockchain’i uygulayan dünyadaki ilk kuruluş olarak, sektör genelinde iki ihtiyacı karşılamak için öncülük etmekteyiz:


(1) giderek daha karmaşık ve veri ağırlıklı hale gelen klinik araştırma operasyonlarının izlenebilirliğini ve denetlenebilirliğini teşvik etmek;

(2) kuruluşlar ve sistemler arasında klinik araştırma verilerinin güvenli ve uyumlu bir şekilde aktarılmasını sağlamak, böylece birlikte çalışabilirliği teşvik etmek ve veri parçalamayla mücadele etmek.

(1) ile ilgili olarak, ilk ürünümüz Verial eTMF, kullanıcıların denemeyle ilgili belgelerinin varlığının ve bütünlüğünün doğrulanabilir kanıtını oluşturmalarını sağlar. Bu özellik piyasada benzersizdir ve ABD FDA ve EMA gibi yetkililer tarafından geliştirilmiş veri izlenebilirliği ve denetlenebilirlik çağrılarına tam olarak yanıt verir.

(2) ile ilgili olarak, şu anda izole edilmiş klinik deney yazılım sistemleri ile kullanıcılar arasında güvenli bağlantılar sağlayan merkezi olmayan bir kimlik ve erişim yönetimi katmanı sunacağız. Ekosistemimize bağlanıp üçüncü taraf sistemler ve kullanıcıları, blokxhain altyapımızı kullanarak verilerini doğrulayabilir. Dahası, ekosistemimizdeki diğer sistemlerle güvenli ve verimli bir şekilde veri alışverişi yapabilirler.

Bu, çok ihtiyaç duyulan, ancak şu anda mevcut olmayan bir ‘ekosistem’ yaklaşımıdır ve bu yaklaşımla, mevcut dijital klinik deneyler ortamındaki en önemli sorunlardan bazılarını ele alacağız. Gelecekteki dijital klinik deneyler ekosistemi için önemli bir altyapı oyuncusu olmak üzere hazırlandık. Ve bu ekosistem yaklaşımını benimseyerek, rakipleri etkili bir şekilde işbirlikçilere dönüştüreceğiz.

Soru – 4

Bize Triall ekibinden bahseder misiniz? Planlarınızı ve vizyonunuzu nasıl hayata geçireceksiniz?

Cevap

Triall; bir grup klinik araştırma uzmanını, kurumsal BT uzmanlarını ve blockchain geliştiricilerini bir araya getiriyor. Kurucu ekip üyelerimizin tümü geçtiğimiz 5-10 yıl içerisinde iş dünyasında ve akademide aynı anda çalıştılar.

Ekibimiz birlikte 100’den fazla klinik denemeyi yönetti. Yaşam Bilimleri ve B2B yazılımında 20’den fazla girişim kurdu. Bu deneyim bizi klinik araştırma endüstrisinde derin köklere ve blok zinciri ve BT standartları gruplarına (W3C, DIF, IEEE) güçlü bağlar bıraktı. Bu bağlantılar, günlük olarak klinik deneylerde çalışan tıp araştırmacıları ile yeni yazılım özelliklerini hızlı bir şekilde test etmemize olanak tanır. Ayrıca, sektördeki gelişmelerin ön saflarında çalışmaya devam etmemiz için bize öngörü ve network sağladı.

Soru – 5

Bize $TRL token’ından bahseder misiniz? Ekosisteminizdeki token ekonomisi ve faydaları nelerdir?

Cevap

‘Ekosistem vizyonumuzun’ temelini oluşturan yapı, TRL ve T-CRED’den oluşan iki token’lı bir sistemdir.
TRL, ana yardımcı token’ımızdır ve P2P tazminatına, yönetişimine ve topluluk katılımına olanak tanır.
T-CRED yalnızca TRL dönüştürülerek oluşturulabilir. Triall çözümlerinde ödeme yapmak için kullanılır ve klinik araştırma uzmanları düşünülerek tasarlanmıştır.

Toplam 175M $ TRL token çıkarmayı planlıyoruz. Hak kazanma programlarımız nedeniyle, TGE’miz sırasında dolaşımdaki arz sadece 3.666.250 TRL (toplam arzın% 2,10’u) olacaktır. Bu, TGE’miz sırasında 916.564 $ ‘lık bir Piyasa Değeri anlamına gelir.

İki token’lı sistemimizin faydalarını kısaca özetleyeyim:
– Tüm Triall çözümleri için ödeme araçları: TRL’yi T-CRED’e çevirerek
– Ekosistemdeki paydaşların P2P tazminatı
– Ekosisteme değer sağlamak için paydaşları dahil etmek ve teşvik etmek: geliştirme, hata arama, en iyi uygulamalar vb.
– Yönetişim: Ekosistemin gidişatını belirlerken paydaşları dahil etmek
– Üyelikler ve topluluk ödülleri: son kullanıcılar ve topluluk üyeleri için ödüllü sadakat programları

Soru – 6

TRL’nin değerini nasıl arttırmayı planlıyorsunuz?

Cevap

$TRL token ekonomisi, talebi yönlendirmek (yani benimseme ve fayda) ve arzı sınırlamak (hem dolaşımdaki hem de toplam arz) için tasarlanmıştır.

TRL talebini yönlendiren temel faktörler şunları içermektedir:
(1) istemciler için daha fazla yazılım çözümünün piyasaya sürülmesi;
(2) dünya çapında yeni bölgeleri hedefleyen satış ve pazarlama kampanyaları;
(3) önceden izole edilmiş yazılım sistemlerini ve bunların son kullanıcılarını ekosistemimize dahil ederek ekosistem ağı etkileri.

TRL arzını sınırlayan temel faktörler şunları içerir:
(1) TRL’nin her bir sözleşme için T-CRED’e dönüştürüldüğü ve müşterilerin yazılım abonelikleri için 6 ay önceden ödeme yaptığı iki token’lı bir sistem;
(2) Triall üyelikleri ve ödülleri gibi kilitlenme teşvikleri;
(3) T-CRED’i TRL’ye geri dönüştürürken tokenlerin % 2,5’inin kalıcı olarak yakıldığı bir token yakma politikası;
(4) tüm TRL token havuzları için hak etme programları.

Soru – 7

Önümüzdeki 12 ay için temel geliştirme hedefleriniz neler?

Cevap

Önümüzdeki 12 ay içerisinde geliştirmeyi ve yayınlamayı planladığımız çok sayıda yenilik var. İlk olarak, Verial eTMF’yi, yapay zeka destekli otomatik belge sınıflandırması ve blok zinciri tescilli dijital imzalar gibi klinik araştırma belgeleri dosyalamayı kolaylaştıran daha fazla özellikle genişletmeyi planlıyoruz. İkinci olarak, diğer bağlantılı yazılım çözümlerinden verileri okuyan ve entegre eden planlama ve gözetim için bir klinik araştırma yönetim sistemi olan Triall CTMS’yi tanıtacağız. Bu temel uygulamalara paralel olarak, üçüncü taraf klinik deneme yazılımı çözüm sağlayıcılarının, blok zinciri özelliklerimiz ve Triall çözümlerimizle entegre ederek altyapımızla sinerji oluşturmasını sağlayan API’ler sunuyoruz.

Triall çözümlerini diğer üçüncü taraf çözümlerle entegre ederek, klinik denemeler için kademeli olarak blockchain özellikli bir dijital ekosistem şekillendiriyoruz. Topluluğumuzun da bu ekosistemin oluşturulmasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu nedenle, sağlık hizmetleri ve kripto alanlarını birbirine bağlayan güçlü bir sinerjik ortaklar, danışmanlar, yatırımcılar ve paydaşlar topluluğu oluşturmaya büyük yatırım yapıyoruz.

Soru – 8

Token satışınıza nasıl katılırım?

Cevap

Şu anda satış öncesi kampanyamızın ortasındayız ve herkesi web sitemize kaydolmaya davet ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda, girişimimize katılan VC’ler, etkileyiciler ve diğer yatırımcılar hakkında birçok ortaklık duyurusu yapacağız. Artık vizyonumuzu gerçekleştirecek araçlara ve ivmeye sahibiz ve bu gerçekten heyecan verici!

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.