a

USDC Stablecoin 3 Günde Büyük Çıkışlar Gördü

coinnet
coinnet

Circle perşembe günü yayınladığı blog yazısında popüler stablecoin olan USD Coin’in (USDC) bu hafta üç gün içerisinde yaklaşık olarak 3 milyar dolarlık çıkış gördüğünü söyledi.

Blog yazısına göre, Circle bu hafta pazartesi ve çarşamba günleri arasında 3,8 milyar USDC itfa etti. Ayrıca 0,8 milyar USDC yeni token basıp net çıkışı 3 milyar dolar yaptı.

İtfalar USDC piyasa değerinde azalma olarak görülebilir. Bu doğrultuda şu ifadelere yer verildi:

”USDC piyasa değeri 3 milyar dolarlık çıkış 13 ila 15 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. Büyük çıkışlar, hafta sonu Circle’ın 40 milyar USDC rezervinin 3,3 milyar dolarını şu anda çökmüş olan Silicon Valley Bank’a (SVB) yatırdığına dair haberlerin ortaya çıkmasının ardından geldi.”

Bu haber USDC ‘nin 1 $’lık sabit fiyatını geçici bir şekilde kaybetmesiyle sonuçlandı. Fakat ABD Hükümeti’nin tüm SVB mevduat sahiplerine daha sonrasında tam ödeme yapılacağına dair verdiği garantiler stablecoinin sabit fiyatını geri kazanması yönünde katkı sağladı.

Yine de bu hafta gerçekleşen itfalar token sahiplerinin USDC ‘nin henüz ormandan tamamen çıktığına ikna olmadıklarının kanıtı olarak duruyor.

Circle Büyük İtfa Birikimi Olduğunu Kabul Etti

Circle bu hafta yayınladığı bir blog yazısında şirketin üzerinde çalışması gereken büyük bir itfa birikimi olduğunu kabul etti. Fakat şimdi birikimin büyük ölçüde tamamını temizlediğini söyledi. Bu doğrultuda;

“Geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar USDC ‘nin likidite operasyonlarını etkiledi. Circle, özellikle ödeme ve USDC itfa hizmetleri olmak üzere alternatif bankacılık ortaklarıyla hizmetleri yeniden başlatmak amacıyla yorulmadan çalıştı” şeklinde yazdı.

Circle CEO’su olan Jeremy Allaire pazar günü yaptığı açıklamada yeni bankacılık ortaklarından birinin New Jersey merkezli Cross River Bank olduğunu duyurdu. Allaire gerçekleşen yeni ilişkinin Circle’ın otomatik mutabakat sistemini tekrar rayına oturtmasına yardımcı olacağını belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.