a

Uzun Vadeli BTC Yatırımlarında Büyük Artış

Bank of America tarafından yapılan ankete göre, uzun vadeli BTC yatırımlarında büyük bir artış söz konusu.

Bank of America tarafından yapılan bir ankete göre, Aralık ayında üçüncü en kalabalık yatırım olan “bitcoin” hızla en üst noktaya tırmandı.

Şu sıralar 35 bin dolar seviyesinin üzerinde yer alan kripto para, geleneksel yatırımlara kıyasla oldukça büyük bir yükseliş kaydetmiş durumda. Bitcoin yatırımları sürekli artıyor.

BTC Yatırımlarında Artış

Bank of America tarafından Aum’da 500 milyar doların üzerinde Fon Yöneticileri üzerinde yapılan yakın tarihli bir anket, yatırımcıların uzun vadeli Bitcoin yatırımlarına ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

Yapılan çalışma, uzun vadeli BTC yatırımlarının, Ocak 2021 içerisinde, teknoloji yatırımlarını geride bıraktığını ortaya koyuyor.

Reuters Salı günü yaptığı açıklamada, teknoloji şirketlerinde uzun bir pozisyonun Ekim ayından bu yana ilk kez ilk sırada yer aldığını bildirdi. Bu aynı zamanda “uzun vadeli bitcoin” in finansal piyasalarda ilk sırada yer aldığı ilk zamandır.

Kasım ayında yapılan ankette, uzun vadeli Bitcoin yatırımına istek duyan insanların oranı %5 oranını bulmazken, şimdilerde ise bu oran %65’e çıkmış durumda. 3 ayda yaşanan bu değişim muazzam.

Bank of America’nın yapmış olduğu ankete göre, Aralık ayında Bitcoin yatırımları da en fazla tercih edilen üç yatırımdan biri olmayı başarmıştı. Ocak 2021 itibariyle de zirve yaşanmış oldu.

Dolara İnanç Kayboluyor

Yatırımcılar Bitcoin üzerinde yükseliş gösterirken, ABD dolarına olan inancını kaybediyorlar. Kısa süreli dolar yatırımları, en kalabalık üçüncü ticaret konumunda yer alıyor. Aralık ayında ise ikinci sırada yer almıştı.

ABD doların eleştirilerin en büyük sebebi, pandemi sebebiyle korkunç miktarlarda para basılmasıydı. Bu denli para basılma işleminden sonra, enflasyon da oldukça önemli ölçülerde artmıştı.

Bu nedenlerden ötürü hem küçük yatırımcılar hem de kurumsal firmalar, çareyi BTC yatırımı yapmakta buldular. Bu durumda Bitcoin rallisini tetikleyen ana etmenler arasında yer aldı. Şu sıralar Bitcoin 35 bin doların üzerinde seyrediyor. 5-6 ay önce Bitcoin alan yatırımcılar şu sıralar oldukça büyük karlar elde etmiş durumdalar.

Kaynak: Crypto Potato

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.