a

XRP ‘de Sona Mı Gelindi: Kripto Borsaları XRP ile Devam Etmeme Kararı Alabilir

XRP ‘de sona mı gelindi? ABD SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetler ihraç ettikleri iddiasıyla ripple’ye karşı dava açtı.

Kripto borsaları, bu dava sonrası, platformlarında XRP ile devam edip etmeme konusunda düşünüyor.

Üçüncü en büyük dijital para biriminin (ripple) arkasındaki blockchain şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un Salı günü ima ettiği gibi, şirket, o günün ilerleyen saatlerinde bir dava ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından suçlandı. Bunun üzerine birkaç kripto borsası XRP alım satım desteğini durdurdu.

Pek çok kişi, daha fazla borsanın davayı takip edeceğini tahmin ediyor, bu da sonunda popüler olarak işlem gören madeni paranın likiditesini etkileyecek. Bu, Ripple (XRP) için piyasaya bir veda olabilir mi?

Ripple’a Karşı SEC Davası

Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicisi Salı günü açılan davada, blockchain şirketinin herhangi bir kayıt olmaksızın yatırımcılara bir menkul kıymet (XRP) satışı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ripple’ın eski CEO’su ve CEO’su Chris Larsen de davada sanık olarak seçildi. SEC, her iki Ripple yöneticisinin de kripto para biriminin küçük bir kullanım alanı olduğunu bildiğini, ancak zenginleştirmeleri için kripto satmaya başladığını savundu.

Ripple’nin bankalar da dahil olmak üzere finansal kurumlar için küresel olarak düzenli fon transferini sağlamak için geliştirildiğini söylüyor. Bununla birlikte, davacı SEC, bu kurumların ripple’yi diğer alternatiflere göre daha pahalı olduğunu söyleyerek ederek aksini iddia etti. SEC ayrıca, şirketin para transferleri için rippleyi’yi kullanmaya devam etmeleri için bazı kurumlara ödeme yaptığını iddia etti. Gelişmeler açıklanmaya devam ederken, şimdiye kadarki sonuç XRP için kötü görünüyor.

Neden Kripto Borsaları XRP’yi Delist Ediyor?

CrossTower ripple’yi platformundan kaldıran ilk kripto borsası oldu ve ardından Beaxy borsası ripple’yi delist etti. Ancak bbu borsalar müşterilerin bir sonraki duyuruya kadar XRP’yi platformlarından çekmeye devam edebileceğini söyledi. SEC’in nedeninin güvenlik olduğunu söylediği dava sonrası XRP, SEC davayı kazanırsa, birçok ceza ilr karşılaşabilir. Bu nedenle, birçok kripto borsası, zaman ilerledikçe ripple’yi listeden kaldırabilir.

Kripto araştırmalarıyla tanınan Messari haber kuruluşundan Ryan Watkins, “birçok kripto para birimi borsası ripple’yi listeden çıkarmak zorunda kalacak, bu yüzden likidite kuruyacak ”diyerek XRp için kötü günlerin gelebileceğini söyledi.

KAYNAK: cryptopolitan

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.