a
coinnet
coinnet

XPPL Labs XRP Ledger’ı geliştirme ve Ethereum’a güçlü bir rakip olarak yerleştirme çabalarında bir atılım yaptı. En son başarısı kullanıcılara sunulan hizmet yelpazesini genişletecek hayati bir unsur olan Hooks değişikliği üzerinde kapsamlı bir güvenlik denetiminin başarıyla sonuçlanmasını içeriyor.

Siber güvenlik firması olan FYEO ile ortaklaşa olarak son teknoloji çerçeve harici bir güvenlik değerlendirmesinden geçti. Bu denetimin temel amacı değişikliğin genel güvenlik durumuna ilişkin tarafsız bir değerlendirme elde etmek ve olası riskleri ya da güvenlik açıklarını belirlemekti.

Değerlendirme 31 Ocak ve 14 Mart 2023 tarihleri arasında uzaktan gerçekleştirilmiş ve sonuçlar son derece olumlu olmuştur. XRPL Labs önemli bir güvenlik sorununun ortaya çıkmadığını bildirmiştir. Birkaç orta ve birkaç küçük sorun tespit edilmesine rağmen geliştirici ekibi bunları derhal ele alıp ve çözmüştür.

Amaç Nedir?

Önde gelen bir ekosistem geliştiricisi olan Wietse Wind’e göre Hook’lar XRPL ve Ethereum arasındaki boşluğu doldurmada çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu değişiklik çekirdek defter içinde özelleştirilmiş mantık ve otomasyon oluşturulmasına olanak tanıyarak işlemlere daha fazla zeka ve kolaylık sağlamaktadır.

Kullanıcılar değişikliği dahil ederek deftere özel işlevler ekleme, işlem akışı üzerinde kontrol sağlama, yeni işlemler oluşturma ve defterden bilgi alma becerisi kazanmaktadır. Hooks XRP Ledger’ın temel katmanına akıllı sözleşme yetenekleri getirerek ekosistemin doğal yeteneklerini önemli ölçüde geliştirmektedir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.