a

Yaz Nasıl Kısa Ömürlü Altcoin Mevsimine Döndü?

Ethereum Classic (ETC), Filecoin (FIL) ve Lido DAO (LIDO), Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdikleri için altcoinler son dönemlerde piyasaya hükmediyor. Piyasa değerine göre ilk kripto, 2022’deki en iyi zamanını kaydetti. Ancak hala bu tokenlerin aylık ortalama getirisinden çok uzak.

Arcane Research’e göre, kripto para piyasası bir rahatlama dönemi yaşadığı için altcoinler geçen ay ortalama %40 yükseliş yaşadı. Temmuz, dijital varlıklar için tarihi bir yükseliş gördü.

Bu dönemde, gelişmekte olan varlık sınıfı, iki kritik sektörün, DeFi ve NFT’lerin artışına tanık oldu. Aşağıda görüldüğü gibi, ralli özellikle orta büyüklükteki kripto para birimleri için olumlu oldu.

Bu piyasa rallisi, Bitcoin ve stablecoin’lerin pazar payında bir azalmaya dönüşerek kripto yatırımcıları için risk iştahında bir artış ve Ethereum için daha fazla güç anlamına geliyor. Arcane Research şunları söyledi:

Ethereum`un geçen hafta Bitcoin’e göre güç eksikliği bu hafta tersine döndü. Çünkü ETH pazar payını 0,43 yüzde puanı artırırken, Bitcoin 0,22 yüzde puanı kaybetti. Özellikle, Bitcoin ve stablecoinler bu hafta pazar payını kaybediyor .

Ethereum`un, mevcut fiyat hareketini anlamak için kritik olabilir. Kripto para biriminin, yürütme katmanını (Proof-of-Work) konsensüs katmanıyla (Proof-of-Stake) birleştirecek olan “The Merge” için geçici bir süreç var sonuçta.

Lido Dao ve Ethereum Classic gibi altcoin tarafı bu blockchaindeki yakın değişimden yararlanabilir. Eski kripto para birimi yükseldi. Çünkü daha fazla kullanıcı ETH’lerini stake etmek ve ödül almak için Ethereum (2.0) konsensüs modeline katılmak istiyor.

Ethereum Classic, ETH madencileri için güvenli olabileceğinden olumlu performans gördü. ETH’nin yeni konsensüs modeli, işlemleri farklı bir mekanizma ile doğrulayacağından, bu sektör kaçınılmaz bir yıkımla karşı karşıya.

ETH Birleşme Altcoin Piyasasına Yükselme Fırsatı Tanıyacak

The Merge ana ağının lansmanına kadar, altcoinler yükseliş yörüngelerini genişletmeye devam edebilir. Analistler bu olayın önemini ve neden bu ekosisteme yeni sermaye enjekte edebileceğini, Ethereum ve altcoin sektörünün fiyatını daha da artırdığını vurguluyor. Analist şu açıklamayı yaptı:

ESG hakkındaki kişisel düşünceleriniz ne olursa olsun, sürdürülebilirlik hakkındaki anlatıyı kontrol eden ana akım kripto varlığın benimsenmesini istiyorsanız çok önemlidir. Bitcoin sorunu görmezden gelmeye karar verdi. Fakat Ethereum’un kendisini PoW’dan kurtarması, her iki varlık için de olumlu olabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.