a
coinnet

Alchemy Pay Token (ACH) Nedir? Kim Tarafından Oluşturuldu?

coinnet
coinnet

Alchemy Pay, geleneksel para birimleri ve kripto para birimleri arasında oluşan dünyanın ilk hibrit kripto para ödeme ağıdır. Geleneksel olarak, mevcut finansal sistemin hantallığını azaltmak için çözümler sunar.

Alchemy Pay platformunun yerel kripto para birimi ACH’dir. Bu makalemizde Alchemy Pay (ACH) nedir? Token yapısı nasıldır? Kim tarafından kuruldu? Gibi konulara yanıt arayacağız.

Alchemy Pay (ACH) nedir?

Geleneksel para ve kripto para birimi birbirinden çok farklı olduğu için aralarında kopukluklar olması oldukça normaldir. Alchemy Pay, bu iki para birimini birleştirmeyi ve birleştirmeyi amaçlıyor. Üstelik bu anlamda dünyanın ilk ödeme ağ geçidi olduğunu da belirtmekte fayda var.

Alchemy Pay, müşterilerin hem geleneksel hem de kripto para birimi ile ödeme yapmasına olanak tanıyan hibrit bir kripto para birimi ödeme platformu olarak hizmet vermektedir. Alchemy Pay, küresel e-ticaret platformları tarafından da desteklenmektedir.

ACH Para Biriminin Avantajları

Yatırımcılar, sağladıkları herhangi bir ürün veya hizmet için ödeme olarak hem kripto hem de geleneksel parayı kabul edebilir. Alchemy Pay’in işletmelerin küresel olarak faaliyet göstermesine izin verdiğini belirtmek önemlidir. Geleneksel finansal sistemin hantallığının bir kısmı göz önüne alındığında, Alchemy Pay işlemleri hızlandırmak ve daha verimli hale getirmek için çözümler sunar.

Kripto ödemelerine ek olarak, Alchemy Pay’in birkaç başka yeteneği daha var. Bunlar, kripto para yatırımlarına kolay erişim, blok zinciri çözümleri, karmaşık işlemler ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hizmetlerini sorunsuz bir şekilde içerir.

Alchemy Pay ile ekosistemlerindekiler, merkezi olmayan akıllı sözleşmelere, Layer-2 ölçeklendirme çözümleri sunar. Zincir üzeri verilere ve blok zinciri teknolojisinin fikir birliği mekanizmalarına dayalı hızlı, güvenli, kullanışlı, esnek ve ölçeklenebilir küresel ödeme çözümlerine sahip olabilir.

ACH Tokeni

ACH, Alchemy Pay’in yerel tokenidir. ACH, Alchemy Pay ekosisteminde birkaç önemli rol oynar. ACH’nin en önemli işlevi rehin vermektir. Alchemy Pay’in hizmetlerine erişmek isteyen kripto borsaları, e-Ticaret platformları, ödeme şirketleri ve finans kurumları gibi herhangi bir ekosistem ortağı, ağ boyutları ve öngörülen işlem hacmi ile orantılı olarak ACH satın almalı ve taahhüt etmelidir. 

Taahhüt edilen ACH, ortağın Alchemy Pay kullanımının iptal edilmesi üzerine iade edilebilir veya haksız dolandırıcılık davranışı durumunda kaybedilebilir. Bu taahhüt sistemi, ACH belirteci somut değeri sağlarken aynı zamanda adil ve dürüst davranış için bir teşvik görevi görür. ACH’nin bir diğer önemli amacı DAOYönetişimidir. Her ACH tokeni, sahibine temel iş kararları ve protokol değişiklikleri hakkında oy kullanma hakkı verir. Bu, Alchemy Pay’i yoğun bir şekilde kullanan kullanıcılara ACH satın almak ve tutmak için daha fazla teşvik sağlar.

Projenin Arkasında Kim Var?

Alchemy Pay’in Kurucusu ve Başkanı Shawn Shi, daha önce Çinli sigorta şirketi ZhongAn’da teknoloji başkan yardımcısı olarak görev yapan deneyimli bir Girişimcidir. Alchemy Pay şu anda çeşitli ödeme hizmeti sağlayıcılarında ve PR ajanslarında iş geliştirmede sekiz yıllık deneyime sahip bir büyüme gurusu olan CEO John Tan tarafından yönetilmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.