CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Almanya Kripto Para Üzerine Çalışmalar Yapmaya Devam Ediyor

Almanya Kripto Para, Almanya Kripto Para Üzerine Çalışmalar Yapmaya Devam Ediyor

Almanya Kripto para üzerine birçok çalışma yürütüyor. En son Alman polisinin milyon dolarlık Bitcoin’e ulaşamadığı haberi gündeme yerleşmişti. Şimdi ise Almanya menşeli Deutsche Bank, kripto varlıklarının saklanabileceği ve ticaretinin yapılabileceği bir platform kurmak üzere çalışıyor. Bankanın hedefinde bu platformu dört farklı aşamada başlatmak var.

Kripto para birimleri gün geçtikçe daha fazla kişinin dikkatini çekiyor. Dünyanın giderek dijitalleşmesiyle birlikte kurumsal şirketler de yatırımlarını kripto varlıklarına çevirdi. Deutsche Bank, kısa vadede kripto para birimlerinin toplam değerinin 24 trilyon dolara ulaşacağını düşünüyor. Toplam piyasa değeri arttığında kripto varlıklarını saklamak için yeni çözümler üretmek gerekeceğini öne sürdü. Kendi platformlarını ise şimdiden geliştirmeye başladığını belirtti. Bu düşünceler Dünya Ekonomi Forumu’nun Aralık ayı raporunda belirtildi. Fakat, kripto paralara sunulacak olan bu ayrıcalığın raporda açık bir şekilde gizlendiği ortaya çıktı.

Kripto paralar ve geleneksel faaliyetler için yeni ticaret ve token ihraç platformu

Deutsche Bank, geleneksel bankacılık sektörü ile kripto para birimleri arasında bir köprü oluşturmayı planlıyor. Bu nedenle Almanya’nın en büyük bankası olarak ticaret ve token ihraç platformu oluşturmaya karar vermiş. Ayrıca, bu platformun kullanımının kolay olacağına da dikkat çekildi. Herkes tarafından kolayca kullanılabilen bir platform oluşturarak geleneksel ile yeni arasında rahat bir geçiş yapmayı planlıyorlar.

ECB başkanı: Gelecekte merkez bankalarının kripto para bulundurmaları söz konusu bile değil

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı  Christine Lagarde, 10 Şubat’ta The Economist ile bir konferans görüşmesi yaptı. Merkez bankalarının riskten kaçtığını açık bir şekilde dile getirdi. Riskten kastı ise merkezi olmayan kripto para birimleriydi. Yakın veya uzak gelecek için merkez bankalarının kripto para birimleri tutup tutmayacağı sorulduğundaysa “Bu pek olası değil. Bunun söz konusu olmadığını söyleyebilirim.” dedi.

Kurumların ise son zamanda Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine ilgisi oldukça yoğun. Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, geçtiğimiz günlerde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı. Ardından Twitter’ın da Bitcoin’e yatırım yağacağı haberi gündeme yerleşti. Türk şirketlerden Işıklar Holding’in ISIKC adından bir token çıkarttığı haber başlıklarımız arasında yer alıyordu.

Benzer Yazılar

Alfa-Bank, HSBC Tarafından Desteklenen Blockchain Ağına Katıldı

Yavuz Cem AKYOL

John McAfee: XRP Beş Para Etmeyen Değersiz Bir Kripto Para Birimidir

Sezer

Tezos (XTZ) Araf’ta! XTZ/BTC Teknik Analizi (22.06.2020)

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku