a
NFT

Bitcoin Balinaları Yoğun Birikim İçinde: BTC Yukarı Hamle Yaptı

coinnet
coinnet

Daha geniş piyasa toparlanmasının ortasında, Bitcoin harekete geçti. Bitcoin balinaları birikim için son 14 ayın zirvesine çıktı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) %4’ün üzerinde yükseldi. 45.000 dolara yakın bir güçlü hamleler yapıyor. Gelişme, son dört hafta içinde Bitcoin’de meydana gelen büyük balina birikiminin ortasında geldi.

Bitcoin Balinaları Arzı 14 Ayın En Yüksek Seviyesinde

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin fiyatının 12 Ocak’ta ETF’leri geri çekilmesinin başlamasından bu yana ilk kez 44,5 bin dolarlık işareti geri aldığını gördü. Fiyattaki bu canlanma, kısmen 1.000 veya daha fazla Bitcoin içeren cüzdanlardaki varlıklardaki artışa atfediliyor.

Veriler, her biri 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan Bitcoin balinaları ile desteklendi. Bu büyük cüzdan sahiplerinin şu anda 14 aydan fazla bir süredir en büyük toplu Bitcoin miktarını elinde tuttuğunu ortaya koyuyor. Balinalar veya büyük yatırımcılar arasındaki bu birikim eğilimi, Bitcoin’in uzun vadeli değer teklifine artan bir güven olduğunu gösteriyor.

Uzman Analist, Önemli Desteğe Vurgu Yaptı

Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önde gelen kripto para birimi için önemli bir destek bölgesini vurguladı. Analist, Bitcoin pazarındaki önemli bir gelişmeye ışık tutu. Martinez’e göre, 3 milyondan fazla adres, 41.800 ile 43.080 dolar fiyat aralığında toplu olarak yaklaşık 1,50 milyon BTC satın aldı. Bitcoin balinaları birikimi burada sürdürdü.

Bir diğer analist Michael van de Poppe, Bitcoin için düzeltme aşamasının sona erebileceğini aktardı. Van de Poppe ayrıca Bitcoin’in fiyat yörüngesinin yakın gelecekte 48.000 ila 51.000 dolar aralığına götürebileceğini tahmin ediyor.

Hisse Senetlerini Yakalamak

Kripto ve S&P 500 arasındaki uzun vadeli korelasyonun bozulmadan devam ediyor. Varsayımı göz önüne alındığında, BTC ve diğer kripto para birimlerinin muhtemelen Bitcoin’in Nisan ayında Halving’ten önce sonunda yetişeceğini gösteren bir argüman var. Fed başkanı faiz indirimlerinde gecikme sinyali verirken, devam eden güçlü oynaklık şansı göz ardı edilemez. Bitcoin balinaları tüm bu gelişmelerde sona birikimini yapmış gibi duruyor.

Hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla kripto para birimi yatırımcılarının piyasa değerlerinin halka açık şirketlerin performansıyla yakından uyumlu olmasını umabileceği benzersiz bir durum sunuyor. Tarihsel olarak, kripto, hisse senetleriyle korelasyonu minimum veya mevcut olmadığında en önemli boğa koşularını yaşar.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.