a

Bitcoin Fiyat Analizi: 33.000 Dolar Bölgesinden Destek Bulundu

Bitcoin fiyat analizi, geçtiğimiz günlerde 41.000 dolara ulaştığı eski direncinden, yaklaşık 8.000 dolar gerileyerek, 33.000 dolar desteğine geri çekildi. Bir diğer yandan Çin madencilik havuzlarının değer kaybederek gerilemesi, madenciliğin ABD’de güçlenmesine yol açtı. Bu dönemlerde piyasanın geneline hakim olan “geri çekilme” ve “toparlanma” dönemi fiyatın 40.000 dolar bölgesinin üzerine çıkamaması nedeniyle, bu aralıkta zaman geçiriyor.

Marketin genel durumuna göz atacak olursak; öncelikle son saatlerin ayıların kontrolünde geçtiğini söyleyebiliriz. Son 24 saatte pek çok kripto parada kırmızı mumlar hakim. Bu süre içerisinde Bitcoin %3.6, Ethereum 5.6 geriledi. Gün içerisinde oranlar hızlı sapmalar gösterebiliyor.

BTC Genel Bakış

Fiyatın 40 ve 30 bin dolar arasında zaman geçirdiği bu dönemde, oluşan her destek bölgesinin fiyatı yeni trendleri besliyor. Bu nedenle yükselen bir Bitcoin grafiği için bu bölgede gelecek destek seviyelerinin istikrarı ve yönü çok önemli. Gerilenen 33.000 dolar bölgesi BTC’nin 19 Mayıs’ta dip yaptığı 30 ve 31 bin dolar bölgesinden daha yüksek. Böylece ani düşüşlerde bulunan desteklerin giderek daha yüksek seviyelerde alıcı bulduğu gözlemlenebiliyor.

Bitcoin Fiyat Analizi(20.06.2021)

Yukarıda 4 saatlik grafikte de görüldüğü üzere fiyat 35.000 dolar bölgesini de kırarak 33.000 doların hemen üzerine kadar geriledi. Bölgeden bulunan yeni desteğin ardından fiyat 34.000 doların üzerine hızla yükseldi. Önümüzdeki saatlerde kırılan 35.000 dolar bölgesi tekrar denenebilir. Ancak fiyatın 15 Haziran’dan bu yana sürekli olarak gerilediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle 2021 yılının ilk günleriyle oluşan 30.000 dolar destek bölgesinin gözlemlenmesi çok önemli. Hareketlerin devamını incelemek bu dönemlerde daha iyi bir seçenek olabilir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.