a
coinnet

Bitcoin Halving, Google Aramlarında Tavan Yaptı…

coinnet
coinnet

Google, “Bitcoin Halving” terimi için yaptığı aramalar arttı. Mayıs 2020’deki son yarılanma sırasında kaydedilen önceki rekoru aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Anahtar ifadelerin göreceli popülaritesini belirlemek için 100 puanlık bir ölçek kullanan Google Trends verilerine göre, Bitcoin ağının yarılanmasına her zamankinden daha fazla ilgi var.

Google Arama Motorunda Bitcoin Halving Araması

Bitcoin Halving terimine olan ilgi, 2024’ün başından bu yana yükseldi. “Bitcoin” ifadesindeki arama ilgisinin yanı sıra (arama faizi açısından 2017 zirvesinin hala altında) istikrarlı bir şekilde arttı. Bu ayki ilgideki artış, Bitcoin’in (BTC) son rallisinin, geçen Cuma günü 70.000 dolardan bugün 63.000 dolara düştüğünü gören türbülans da dahil olmak üzere bu hafta durduğu düşünüldüğünde dikkate değer.

60 bloktan daha az uzaklıkta, dördüncü Bitcoin yarılanması, madencilere blok ödülü olarak ödenir. Bitcoin sayısını mevcut 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye yarı yarıya ineceğini görecek. Bu özel yarılanma, bir geliştirici ekosistemi olarak Bitcoin’e olan ilginin yeniden artmasını gösteriyor.

Büyük ABD varlık yöneticilerinin Bitcoin konusunda eğitim aldığı ilk yarılanmadır. Yarılanmayı öğrenmekten daha iyi bir Bitcoin eğitimi yoktur. Galaxy Digital araştırma başkanı Alex Thorn e-posta yoluyla verdiği demeçte, “Bu önce dört yılda bir piyasa anı ve ikinci olarak bir tedarik olayı, ancak her iki yönün de etkili olacağını düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.