CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Madenciliği Geliri Rekor Seviyeye Ulaştı

bitcoin madenciliği, Bitcoin Madenciliği Geliri Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin madenciliği, yeni kripto paraların üretildiği ve blockchain ağı üzerindeki işlemlerin onaylandığı bir araç olduğu için bitcoin endüstrisi için oldukça önemlidir. Bitcoin madencileri yaptıkları tüm iş ve yatırım yaptıkları kaynaklar için çeşitli miktarlarda bitcoin kazanmaktadır. Son zamanlarda bitcoinin değer artışı bitcoin madenciliği gelir artışını da beraberinde getirdi.

Bitcoin madenciliği kazancı son zamanlarda rekor bir seviyeye ulaştı. Bu kazanç saat başı 82 bitcoin olarak kayıtlara geçti. Bu miktar ise tam tamına 4 milyon dolara denk geliyor. Bu rekor kazanç bize bitcoin endüstrisi hakkında önemli fikirler veriyor.

Dijital Altın Madenciliğinin Temeli Nereye Dayanıyor

Glassnode’ un bir tablosuna göre bu kazanç bittcoin madencileri tarafından tek bir saatte kaydedilen en yüksek kazanç olarak kayıtlara geçiyor. Üstelik 2020’ de bitcoin kazançlarının yarıya indirilmesi ve tamamlanan işlem bloğu başına yalnızca 12,5 bitcoin verilmesi gerçeğine rağmen bu ödül rekor seviyeye ulaşabiliyor.

Bu tarihi kazancın bu kadar yüksek olmasının bir çok nedeni bulunmakta. Bu nedenlerden biri bitcoin piyasasındaki yeni katılımcıların akını. Bitcoin kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47 bin doları aştı ve aynı zamanda büyük bir kurumsal destek aldı. Bu da CashApp, PayPal, MicroStrategy ve son olarak Tesla tarafından bitcoin işlemlerini ve yatırımlarını kolaylaştırdı. Tesla’ nın 1.5 milyar dolarlık yatırım haberini okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bu durum ve bitcoinin artan tanıtımı, kâr için bitcoin ticareti veya bitcoin madenciliğini yapmak için daha fazla insanın sektöre girmesine neden oldu. Bu da ağdaki işlemlerin onaylanması için daha fazla kişinin kaydolmasına ve dolayısıyla kazançların da daha hızlı dağıtılmasına neden oldu.

Bitcoin madenciliği yapanların artması, işlemlerin daha hızlı onaylanması ve bitcoin gönderme ve alma işlemlerinin daha sorunsuz olmasını sağladığı için bitcoin kullanıcılarına olumlu sonuçlar doğurdu.

Madencilerin saat başı bitcoin kazancının 4 milyona yaklaşması en son 2018 yılı başlarında bitcoinin yükselmesinin hemen ardından gerçekleşmişti. Bitcoin şu günlerde en büyük yükselişini gördüğü için madenci kazançlarının yükselmesi de olağan karşılanıyor. Bitcoinin yeni zirve haberini okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bitcoinin yıllar süren büyük düşüşünden sonra bitcoin endüstrisinin iyileşmesi bitcoin madenciliği gelir artışını da beraberinde getirdi. Bitcoin piyasasının 2021’ de yükselmeye devam edip etmeyeceği veya düşüşün kaçınılmaz olduğu konusunda ise fikir ayrılıkları var. Tarihin kendini tekrar edip etmeyeceği kesin değil ancak geçmiş çizelgeleri izlemekte yarar bulunmakta.

Benzer Yazılar

GrayScale, XRP’yi Fonundan Çıkarma Kararı Aldı

Yavuz Cem AKYOL

Cadılar Bayramı’nda Bitcoin Hediyesi!

Yavuz Cem AKYOL

Analist: 1 Bitcoin Emekliliğiniz İçin Yeterli Olabilir

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku