a

Chainlink’in Kurucuları Sergey Nazarov ve Steve Ellis Kimdir?

Blok zincir altyapısını, ödeme yöntemleriyle bütünleştirmeyi hedefleyen Chainlink’in kurucuları Sergey Nazarov ve Steve Ellis kimdir?

Aracıları ortadan kaldırarak işlemleri otomatik ve daha ekonomik bir şekilde sonuçlandırabilen Chainlink, gerçek dünya verilerini akıllı sözleşmelerle harmanlayarak devasa bir ağ oluşturmayı amaçlamaktadır. ERC-20 standartlarına uygun olarak Ethereum ağı üzerine kurulan Chainlink, 2017 yılında Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından hayata geçirilmiştir.

Chainlink’in Kurucuları Kimlerdir?

Sergey Nazarov Kimdir?        

Sergey Nazarov Kimdir?

             

Sergey Nazarov, Smartcontract.com’un geliştirilmesinde görev aldıktan sonra projeyi Chainlink oluşumuna doğru yönlendirmiştir. Kendisi aynı zamanda bir söylentiye göre; Bitcoin’in white paper’ı yayınlanmadan 6 gün önce “Smart Contract” domain’ini satın almasıyla bilinmektedir. Ancak, iddia sadece bir söylenti olarak kalmıştır. Nazarov’un domain’e sahip olması geçmişte onun aldığı anlamına gelmemektedir.

Bir diğer yandan kurucu isim kariyerinin ilk basamaklarını FirstMark Capital’daki yatırım ekibinde geçirmiştir. Yeni bu dönemde eşler arası(P2P) pazar yerleri üzerine ilk çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Takip eden yıllarda kripto paraların popülerleşmesiyle birlikte bu akımın içine katılarak, 2011 yılında blok zincir teknolojisinin üzerine inşa edilecek uygulamaları ve sözleşmeleri benimsemiş, üzerinde çalışmalar yürütmüştür.

Ek olarak, bir NewYork Üniversitesi mezunu olan Nazarov, Felsefe ve Yönetim bölümlerinde derece yapmıştır. Ortağı Steve Ellis ile Chainlink ilk temellerini 2017 yılında atmadan önce, projenin ilk adımlarını 2014 yılında atmaya başlamıştır.

Kendisinin içinde bulunduğu en büyük konu, Bitcoin öncesi satın aldığı domain’dir. Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin en çok merak edilen soru olduğu günlerde, Sergey Nazarov, bu isme en yakın kişilerden biri olarak görülmektedir.

Kendisini Twitter‘dan takip edebilir ve Linkdin‘den kariyerini inceleyebilirsiniz. Son olarak Youtube üzerinden katıldığı yayınları ve sunumları da göz atmayı unutmayın.

Steve Ellis Kimdir?

Steve Ellis Kimdir?

Steve Ellis, Sergey Nazarov’la beraber kurucusu olduğu SmartContract.com’da CTO’dur ve Chainlink’te de çalışmalarını sürdürmektedir. Öncesinde ölçeklenebilir bir otomasyon yazılımı oluşturmak ve geliştirmek için yazılım mühendisi olarak çalıştığı Pivotal Labs’ta ekip lideri olarak görev almıştır. Kendisini merkezi olmayan geleceğin en büyük destekçilerinden biri olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda Ethereum ve Bitcoin’in en büyük hayranlarındandır.

Steve Ellis’in Twitter ve Linkdin hesabı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.