CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Dubai Bitcoin için Önemli Bir Meşale Yaktı

Dubai Bitcoin, Dubai Bitcoin için Önemli Bir Meşale Yaktı

Dubai’de hizmet veren Kiklabb adlı serbest bölge ve anakara lisansı sunan şirket, Bitcoin ödemelerine izin vermeye başladı. Mina Rashid menşeli şirket, Dubai Bitcoin için bir ışık yaktı. Bu durumun müşteri talepleri doğrultusunda gerçekleştiği açıklandı. Mastercard’ın kripto para ödemeleri için yol açmasında da müşteri talepleri yatıyordu.

Bitcoin’in kurumsal anlamda benimsenmesi son dönemlerde oldukça arttı. Tesla gibi büyük şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ilgi duyması diğer şirketlerin de ilgisini çekmeye başladı. Geçtiğimiz haberde Gartner’ın da Bitcoin’e yatırım yapacağını yayınlamıştık. Linke tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz.

Dubai merkezli bir firmada Bitcoin ödemelerinin kabul edilmesi, diğer Dubai şirketlerinin de dikkatini çekecektir. Yeni bir furyaya imza atan Kiklabb, Dubai öncülüğünü üstlenmiş olabilir. Kiklabb CEO’su Tasawar Ulhaq, açıklamayı bizzat kendisi yaptı. Şirketin özel olmayıp devlete ait olması da oldukça dikkat çekti. Şimdilik yalnızca Ethereum, Bitcoin ve Tether ödemelerini kabul ediyorlar.

Kiklabb CEO’su Tasawar Ulhaq, kripto para birimlerinin ve yükselen teknolojinin iş yapma şeklini nasıl değiştireceğini merakla beklediğini söyledi.

Kripto Para Ödemelerini Kabul Eden İlk Devlet Kuruluşu

Kiklabb, dünya çapında kripto para ödemelerini kabul eden ilk devlet kuruluşudur. Devletin böyle bir adım atmış olması mutlaka özel şirketlerin de dikkatini çekecektir. Şirketin CEO’su da Dubai’de öncülük yaptıklarını ve diğer devletlere örnek olabilecek bir işe giriştiklerini ifade ediyor.

CEO’nun açıklamasının ilerleyen kısımlarında, ödemeleri kripto para olarak alabilmeleri için bazı platformlarla anlaşma yaptıklarını açıkladı. Şu anda Birleşik Arap Emirlikleri, sadece bu yıl için işlemlerin yarısında kripto paraları kullanabileceklerini söyledi. Dubai, blockchain’e katılırsa 3 milyar doların üzerinde tasarruf edeceklerini açıkladı.

Devlet kurumlarının ve özel şirketlerin kripto paraları benimsemeye başlaması, dünyanın gittikçe dijitale geçmeye başladığına işaret ediyor. Kurumsal benimsenme arttıkça kripto para fiyatlarını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Takipte Kalın!

Bizleri Twitter’dan takip etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Şimdiye Kadar Kayıp Bitcoin Adeti: 3.72 Milyon

Doğan Şahin

40 Milyon USDT Harekete Geçti, Bitcoin de Yükseldi!

Doğan Şahin

Corona Virüsü Borsaları Kasıp Kavuruyor: Bitcoin de Etkilendi

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku