a

Elrond CEO’ su Blockchain Teknolojisini Daha Fazla Yaymak İstiyor: Hedef 1 Milyar Kişi

Elrond CEO’su Beniamin Mincu, kullanımını basitleştireceği Elrond blockchain’e bir milyardan fazla insanı yerleştirmeye çalışıyor.

Mincu Decrypt’e verdiği röportajda, ‘ Elrond ile, yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi olan bir finansal sistem inşa etmeyi ve bunu dünyanın her yerinde herkes için erişilebilir hale getirmeyi planlıyoruz.’ dedi.

Buradaki temel amaç, insanların dünyanın her yerinden para göndermelerini ve almalarını kolaylaştıran bir blockchain üzerine inşa edilmiş bir finansal sistem oluşturmaktır. Mincu ayrıca para göndermek ve almanın, bilgi göndermek ve almak kadar kolay olması gerektiğini söyledi.

Daha fazla kullanıcıya erişmek için Elrond, işlem başına %0.001 maliyetle saniyede 15.000′ den fazla işlem gerçekleştirebilen yeni bir blockchain mimarisi oluşturdu. Buna karşılık, Bitcoin ve Ethereum blockchainleri, sırasıyla saniyede sadece 5 ve 30 işlem yapıyor ayrıca her ikisi de yüksek işlem maliyetleri istiyor. Elrond ise hızlı olmasının yanında kolay kullanımıyla da kullanıcıları şaşırtıyor.

Herkesin Kullanabileceği Kolay Bir Blockchain Teknolojisi

Başlangıç olarak Elrond, ortak anahtarları (hatırlanması kolay olmayan karmaşık alfasayısal adresler) kullanmak yerine basit kullanıcı adları kullanıyor. Bu da, Blockchain’ i ortalama bir kişi için daha basit hale getiriyor.

Mincu’ nun görüşüne göre, Blockchain teknolojisi uzun zamandır kötü bir kullanıcı deneyimi sunuyordu.

Mincu, ‘En iyi teknolojiye sahip olabilirsiniz, ancak kullanıcı deneyimi kötüyse ve teknolojinizden sadece birkaç kişi yararlanabiliyorsa bu çok üzücü bir durum. Blockchain’ in de son 10 yıldır durumu bu şekilde.’ dedi.

Elrond, bir cüzdan adresi gibi karmaşık bilgileri, okunabilir bir adlarla ilişkilendiren bir ad hizmeti kullanıyor. Yani bir kripto parayı, anlamsız karakterlerden oluşan bir listeye göndermek yerine doğrudan insan adlarına gönderebiliyorsunuz. Mincu’ ya göre sadece bu bile Elrond’ u diğer Blockchain’ lerin önüne geçiriyor.

Dünyanın Her Yerine Kripto Para Gönderebileceksiniz

Mincu, dünyanın dört bir yanındaki kişilere bilgi gönderebildiğimiz gibi, kripto para gönderebilmemiz gerektiğini söylüyor. Maiar protokolü burada devreye giriyor. Maiar, kullanıcılarının gizliliğini korurken telefon numaralarını cüzdan adresleriyle eşleştiren dijital bir kimlik katmanı kullanıyor. Bu da, insanların adres defterleri aracılığıyla arkadaşlarına ve ailelerine para göndermelerini sağlıyor.

Mincu, ‘Bir Blockchain devriminin ortasındayız ve bu ağın dünyanın her yerindeki insanlar için erişilebilir hale gelmesi çok önemli.’ diyor.

Elrond, Google Pay ve Paypal gibi ödeme devleriyle doğrudan rekabet etmek için kurulmuş küresel bir ödeme uygulaması olan Maiar’ı 1 Şubat’ ta başlattı. Bu uygulama için 180.000’den fazla kişi kaydoldu. 1 milyar insan hedefine ulaşılmış değil ancak bu da bir başlangıç olarak kabul edilebilir.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayınız.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.