a

Facebook, Google, Tesla Tokenize Hisseleri Solana’ya Geliyor

İsviçre merkezli şirket Digital Assets AG, Solana blok zincirindeki herhangi bir varlığa aktarılabilen tokenize hisse senetleri uygulamasını duyurdu. Digital Assets AG, Solana’ya 55 şirket için tokenleştirilmiş hisse senetleri getiriyor. FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana’da tokenize edilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor.

Hisse senedi tokenizasyonu, Apple, MicroStrategy veya Coinbase hisseleri gibi, temel varlığın değerini temsil eden kripto tokenların şirket hissesi olarak satın alınmasını sağlıyor. Digital Assets’in Solana’ya getirdiği  hızlı alım satım için uygun olacak popüler hisse senetleri arasında Facebook, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla yer alıyor. Digital Assets  şirketinden Brandon Williams,” Solana üzerinde çalışmaya geçmek, tokenize edilmiş hisse senetlerinin ticareti ve kullanımı için çok daha verimli ve uygun maliyetli bir ortam sunacak. Blockchain üzerinde çalışabilecek geleneksel finans ve sermaye piyasalarının tamamını öngörüyoruz.” ifadelerine yer verdi. Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, Digital Assets AG’nin yeni hisse senedi tokenlerini desteklemeye ve DeFi ürünleriyle Solana üzerine inşa edilebilecek finansal teknolojiyi genişletmeye hazır olduğunu ekledi.

Tokenize edilmiş hisse senetleri kripto para dünyasında yeni değil. FTX, Binance ve Bittrex Global, birden fazla hisse senedi ve emtia tokenının ticaretini sağlıyordu. Ancak tokenlar platformlar arasında aktarılamıyordu. Digital Assets AG’nin hisse senedi girişimi ile ikincil piyasaya, harici uygulamalara, diğer Solana adreslerine veya uygulamalara aktarımlara izin verilerek DeFi uygulamalarında erişim için ağ geçidini açılacak. Solana tabanlı girişim, şimdilik yalnızca FTX kullanıcıları için geçerli olacak.

2017 yılında kullanıcılar ile buluşan Solana, saniyede binlerce işlem yürütebilen bir blockchain ağı. Blockchain üzerinde DeFi uygulamalarının oluşturulmasında olanak sağlayan Solana Ethereum’a rakip olarak görülüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.