a
coinnet

Grayscale, Kurumsal Düzeyde Bir DeFi İndeks Fonu Başlatıyor!

coinnet
coinnet

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, DeFi sektörüne artan ilgiyle ilgili önemli bir hizmet başlattıklarını açıkladı. CEO’nun yaptığı açıklamaya göre Grayscale Investments, bir DeFi Fonu ve endeksi başlatıyor. CEO’nun yaptığı açıklamaya göre mevcut yatırımcıların bir çoğu DeFi varlıklarına artan bir şekilde ilgi gösteriyor. Bunun üzerine yatırım şirketinin bir fonla birlikte kurumsal düzeyde bir endeks geliştirdiğini bildirdi. Çalışmalarını ise Coinbase ile birlikte yürütecek.

Fon, yatırımcılara tekil bir yatırım aracı ile DeFi protokollerine yatırım yapma imkanı verecek. Yatırımcıların, Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE) başta olmak üzere DeFi varlıklarına en kolay şekilde ulaşması sağlanacak. CEO Sonnenshein yaptığı açıklamada bu işlemi 15. Grayscale yatırım aracı olarak kaydedeceklerini bildirdi. Yatırım şirketi zaten halihazırda birçok kripto para birimi ile temas sağlıyor. Bitcoin, Ethereum ve çok daha fazlası için dijital büyük sermaye fonu sunuyor.

DeFi ‘den Sonra Bitcoin ETF!

Yapılan açıklamanın ardından Grayscale’ın bir Bitcoin ETF oluşturmak için de kolları sıvadığı bildirildi. Bunun için BNY Mellon ile ortak bir çalışma içerisinde olduğu kamuoyuna duyuruldu. Önemli bir proje olan GBTC’yi düzenleyici onayından geçirdikleri anda ETF için hazır olduklarının altını çizdi.

Grayscale CEO’suna yöneltilen ETF’nin beş yılı bulup bulmayacağı sorusuna ise şu şekilde cevap verdi.

“ABD’de bir Bitcoin ETF’si oluşturmak için sorulacak soru “ne zaman”dır. Olup olmayacağı değildir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.