Kripto Piyasası İki Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi: Elon Musk ‘ın Önemli Bitcoin Açıklaması

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Elon Musk ‘ın Bitcoin açıklaması kirpto piyasalarında devasa bir satışı beraberinde getirdi. Dün gece Tesla ‘nın CEO ‘su Elon Musk, dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi Tesla ‘nın Bitcoin ile ödeme kabul etmeyeceğini paylaştı. Bu paylaşımda sonra Bitcoin saatler içerisinde 46.000 dolara kadar geriledi ve piyasadan 500 milyar dolar çıkış gerçekleşti.

Elon Musk Bitcoin Açıklaması: Tesla Artık Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeyecek!

Elon Musk tarafından milyonlara aktarılan bu kararın ardından sert bir düşüş gerçekleşti. Bitcoin haricinde ETH ve BNB ‘de büyük hasar gören isimler arasında. Satışın ardından BTC 50.000 dolar seviyesine tekrar ulaşmayı başardı. Aynı zamanda 24 saat içerisinde 4 milyar dolarlık likidasyon gerçekleşti. Gerilenen bu nokta Şubat ayı sonundan bu yana en düşük fiyat. Gerçekleşen likidasyonun %94’ü de long işlemlerden sonuçlanmış. Peki Elon Musk Bitcoin için ne söyledi ve fiyat neden bu kadar etkilendi?

Elon Musk Bitcoin açıklaması, Kripto Piyasası İki Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi: Elon Musk ‘ın Önemli Bitcoin Açıklaması

Tesla ‘da Artık Bitcoin ile Ödeme yapılmayacak

Dün gece Elon Musk Twitter hesabından aşağıdaki açıklamayı paylaştı. Elon Musk Bitcoin açıklaması, lider kripto paranın kendi güvenliğini sağlamak amacı ile tükettiği enerjiye dikkat çekiyordu.

Bu nedenle Tesla ‘da geçici süreliğine Bitcoin ödeme yapılmayacak. Bu süre kabaca daha doğa dostu ve çevreci enerji tüketim modeline geçilene kadar devam edecek. Elon Musk paylaşımın da Bitcoin’nin gelecek için iyi bir fikir olduğunu ve kendisini de gelecek için kripto paralara inandığını belirtirken, bir diğer yandan ortaya çıkan fosil yakıt tüketimi ve enerji sarfiyatını da göz önünde bulundurdu.

Sonuç olarak Tesla, Proof of Work(İş Kanıtı) mekanizması ile güvenliğini sağlayan lider kripto para Bitcoin için enerji tüketimi ve doğaya verdiği zararı göz önünde bulundurarak geçici süreliğine Bitcoin ödemelerini durdurdu. Ancak dünyanın farklı bölgelerinden lider şirketler temiz enerji üretimi adına bu açıklamadan yıllar önce projelerini kamu oyuna duyurmuşlardı. Önümüzdeki dönemlerde güneş ve rüzgar enerjisini üst düzey teknolojilerle kullanarak başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara gereken temiz enerji sağlanabilecek yenilikler sunulacaktır.

Gelecek gelişmeler için sosyal medya hesaplarımız:

TwitterFacebook.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998