CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ripple SEC Davasında Son Durum, XRP Tarafında Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor!

Ripple SEC, Ripple SEC Davasında  Son Durum, XRP Tarafında Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor!

SEC, XRP tokenlarına kayıtsız gayrimenkul olarak itam ederek, şirketi kayıtsızlık ile suçlamıştı. Bunun ardından taraflar karşı karşıya gelmiş uzun bir dava süreci başlamıştı. Kripto dünyasında 3. sıranın sahibi olarak görülen XRP, dava süreci ile beraber rekor düşüşler yaşadı. 6 Nisan’da Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan XRP’nin bir menkul kıymet olarak durumuyla ilgili dahili tartışmalarıyla ilgili keşif yaptı. Yapılan keşiflerin ardından, Ripple SEC ile yürütülen dava sürecine rağmen 1 dolar seviyesine tekrar ulaşmayı başardı.

Geçmiş Ripple (XRP) gelişmeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Ripple CEO’su tarafından atılan tweet ve son gelişmeler şu şekilde;

Ripple SEC, Ripple SEC Davasında  Son Durum, XRP Tarafında Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor!

Ripple’ın (XRP) Son Durumu, Brad Garlinghouse’dan olumlu tweet

ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, kripto ile ilgili SEC tutanaklarının veya notların davalı tarafından keşfedilebileceğini belirleyen önergeyi kabul etti. Başka bir deyişle, Ripple daha önce dahili belgelere erişebilir ve SEC kararları ve beyanları ile ilgili anlaşmazlıkları artırabilir. Şirket CEO’su Brad Garlinghouse, “bugün güzel bir gündü” diye tweet attı.

Ripple, XRP’nin düzenleyici tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmeyen Bitcoin veya Ethereum ile aynı olduğunu iddia ederek SEC davasına çoktan itiraz etti. 30 Mart’ta Bölge Yargıcı Analisa Torres, XRP sahiplerinin, şirketin yanı sıra etkilenecekleri gerekçesiyle SEC’e karşı devam eden yasal davaya müdahale etmesini onayladı.

Gelen olumlu haberler ile beraber Ripple (XRP) fiyatı küçük bir ralliye çıkmıştı. Ripple CEO’su SEC davasına yönelik “bugün güzel bir gündü” tweeti ardından, yatırımcılar pozitif bir hava içerisine girdi. Süreç için yapılacak duruşmalar ve alınacak kararlar ilerleyen dönemlerde kamu oyuna duyurulacak.

Sıcak gelişmeler ve güncel haberler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Jump Trading, Taraftar Token’ı Chiliz ‘e yatırım yapıyor

XRP Tekrar İlk 4 Coin Arasında Yerini Aldı

Benzer Yazılar

Holochain (HOT) Kritik Desteği Kırdı! (HOT/USDT Analizi)

Sezer

Elon Musk Bitcoin yazısını Twitter Biyografisine Ekledi

Hilal DERİN

Rus Kamu Görevlilerinin Kripto Para Tutması Yasaklandı

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku