Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin için Twitter ve Square’dan Ayrılabilirim

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para piyasasında dev isimlerin önemli açıklamaları sürekli gündem yaratıyor. Bugün sabaha karşı Elon Musk’ın kırık kalp emojisi ile Bitcoin’i etiketleyip paylaşması büyük bir yankı uyandırdı. Ardından da stop Elon hashtag’iyle gündemde 1. sıraya yerleşti. Bunun ardından diğer büyük ve önemli isimler de Bitcoin ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Örneğin Tron kurucusu Justin Sun Elon Musk’ın tweetinin altına “Bu Bitcoin’leri satacak gibi görünüyor, hepsini ben satın alacağım.” diye cevap verdi. Şimdi ise Twitter ile tanıdığımız, aynı zamanda da Square’in CEO’su olan Jack Dorsey; “eğer Bitcoin’in bana daha fazla ihtiyacı olduğunu düşünseydim Twitter ve Square’dan ayrılırdım.” dedi. Jack Dorsey sözlerine, Bitcoin için çalışırdım diye devam etti.

Jack Dorsey tarafından gelen açıklama Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansı sırasında gerçekleşti. Konuşması sırasında Bitcoin ağında çalışmalar yapacağını da söyledi. Hatta, Bitcoin’i hayatındaki en önemli iş olarak gördüğünü de ekledi. Bu düşünceye nerden vardığını ve neden Bitcoin’i bu kadar çok sevdiği sorusu yöneltildi. Jack Dorsey ise bu soruya “Bitcoin’in temsil ettiği özgürlüğü seviyorum. Her şeyi değiştirdi.” diye cevap verdi.

Açıklamasında en çok dikkatleri çeken nokta ise aşağıdaki cümleler oldu:

“TwItter’da ve Square’de olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. BItcoin’in Square veya Twıtter’dan daha fazla yardıma ihtiyacı olsaydı, onları Bıtcoin için bırakırdım. Ancak her iki şirketin de oynayacağı bir rol olduğuna inanıyorum.”

Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili açıklamalarının hemen ardından Twitter’da açıklama yapmaya devam etti. Bitcoin için yeni bir donanım cüzdanı tasarlayacaklarını söyledi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998