a

Visa ve Paypal, Blockchain Capital’e Yatırım Yaptı

Visa Inc. ve Paypal, Blockchain Capital’in yeni fonuna yatırım yaptı. Kripto para ve Blockchain odaklı bir şirket olan Blockchain Capital, 5. girişim sermaye fonu için PayPal ve Visa dahil olmak üzere yatırımcılardan 300 milyon dolar fon topladı.

Blockchain Capital, Salı günü Fund 5 için 300 milyon dolar topladığını duyurdu. Paypal ve Visa’nın yatırımcı olduğu fonda emeklilik fonları, büyük üniversiteler ve aile şirketleri de yatırımcı olarak yer alıyor. Şirket, Paypal ve Visa dahil olmak üzere seçkin yatırımcıların stratejik ortaklık programına katılacağını belirtti.

Blockchain Capital, blockchain teknolojisine ve kripto ekosistemine odaklanmak için kurulan ilk risk sermayesi şirketi olarak biliniyor. Firma, kurulduğu 2013 yılından bu yana ekosistem genelinde 110’dan fazla şirkete, protokole ve kripto varlığına yatırım yaptı. Portföyünde Coinbase, Kraken, Anchorage ve Opensea gibi büyük kripto şirketleri yer alıyor. Ayrıca  Aave Nexus Mutual ve UMA gibi DeFi platformları da bulunuyor.

Paypal’ın başkan yardımcısı kripto ve dijital para birimleri genel müdürü Jose Fernandez yatırım ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fernandez, “Paypal, dijital para birimlerini daha erişilebilir, kullanışlı ve güvenli hale getiren şirketler ekosistemini geliştirmeye kendini adamıştır. Blockchain Capital’in yeni fonuna yatırım yapmak, merkezi olmayan ekonominin geleceğini ve yeni finansal hizmetler dalgasının geleceğini yönlendiren girişimcilerle ilişki kurmamıza imkan tanıyacak.” İfadelerini kullandı. Paypal, geçen yılın sonundan beri bir kripto hizmeti sunuyor. Şirket CEO’su Dan Schulman, ilk çeyrekte şirketin kripto faaliyetlerinden harika sonuç alındığını söyledi.

Visa da kripto projeleri üzerinde çalışan şirketler arasında yer alıyor. Şirketin finans direktörü Vasant Prabhu, fona yaptıkları yatırım üzerine şunları söyledi: “Visa ağında olsun ya da olmasın, her türlü kripto para hareketini geliştirmeye odaklandık. Blockchain Capital ile olan ilişkimiz sayesinde, dijital para birimlerinin gelecekte oynayacağı rolü şekillendirme ve destekleme çabalarımızı derinleştiriyoruz.”

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.