a

Analistler, Bitcoin Fiyatının 46.000 Dolara Düşmesine Rağmen Boğa Koşusunun Bitmediğini Söylüyor

Bitcoin fiyatı gün içerisinde son 11 haftanın en düşük seviyesini test ederek 46.000 dolar bandına kadar geri çekildi. Fakat bazı analistler Bitcoin ‘in bu fiyat düşüşüne rağmen boğa koşusunun bitmediğini söylüyorlar. Hala daha yükseliş trendinde bulunduğunu ve boğa sezonu içerisinde bu şekilde düşüşlerin olabileceğini belirttiler.

Will Clemente isimli bir analist, yaptığı araştırmalar sonucunda Bitcoin boğa koşusunun henüz bitmediğine kanaat getirdi. On-Chain analisti, borsalardaki büyük stablecoin akışına dikkat çekti. Bunun da yatırımcıların satın almaya hazırlık yaptığına bir kanıt olarak gösterdi.

“Satış sonrasında yaklaşık 460 milyon dolarlık Tether (USDT) basıldı. Net transfer hacmini gösteren aşağıdaki grafikte, Perşembe günü 650 milyon doların üzerinde Tether borsalara aktarıldı. Tether her zaman anlık alım sinyali vermez. Ancak sermaye, dağıtılmayı bekleyen borsalardadır.”

Clemente, bu şekilde bir tahmin yaparken birçok faktörü göz önünde bulunduruyor. NTV ve Bitcoin balinalarının sayısını araştırdığında da bu görüşünü destekleyen bir sonuca ulaşmış. 1000 BTC üzerindeki bakiyelerin azaldığını fakat daha küçük yatırımcıların bu boşlukları doldurduğunu tespit etmiş. Konuşmasında Bitcoin balinalarının boğa koşusunun ortalarında piyasaya çıkmaya başladıklarını söylüyor ve endişelenecek bir şey olmadığını da ekliyor.

Analist, Bitcoin Madencilerinin Hareketlerini de Hesapladı

Ünlü analistin dikkat ettiği bir diğer faktör ise Bitcoin madencileri.

“Madenciler hala daha kısa vadeli fiyat hareketlerinden etkilenmediler. Tüm bu konsolidasyon boyunca olduğu gibi birikmeye devam ediyorlar. Bu, iki ölçümle gösterilebilir: bunlardan ilki madenci net konum değişikliğidir. Madenci dengesi hareketlerinin takip eden 30 günlük ortalamasını ölçmektedir. Bu ölçüm bir aydan uzun süredir yeşilde. Madencinin tükenmemiş arzı da hala yükselişte ve satışlar sırasında bir artış görüldü.”

On-Chain analist, yükselişe devam edeceğini düşünüyor. Ölçüm paritelerinden de bu şekilde bir sonuca vardığını açıkladı.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.